///

DEM Parti kendi adaylarıyla seçimlere giriyor

DEM Parti kendi adaylarıyla seçimlere giriyor

Yayın: 04.02.2024-20.20/Güncelleme: 04.02.2024-20.20

yenidunyagazetesi.com
Ankara-A.Furkan ÖZTÜRK- 

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde partilerinin batı illerine yönelik stratejisine ilişkin açıklamalarda bulundu.

MYK’da  varılan kararlarda halkın önerileri ve eleştirilerinin belirleyici olduğunu söyleyen Doğan, “Parti olarak aldığımız bütün kararlarda Balıkesir’den Van’a, Ankara’dan Diyarbakır’a onlarca il ve ilçede yaptığımız halk toplantıları ve halk buluşmalarında dile gelen talepler öneriler ve eleştiriler belirleyici oldu.” Dedi.

“Artık İstanbul için DEM geldi.”

4 Aralık günü “Türkiye’nin her yerinde kendi adaylarımızla girme eğilimimizi paylaşmıştı” diyen Doğan, “ artık İstanbul için DEM geldi.” Diyen Doğan açıklamasına şöyle devam etti:

“En güçlü seçenek olarak duran hatta kaybettirmek ya da kazandırmak için değil Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi DEM Parti olarak kazanmak için İstanbul seçimlerine kendi adaylarımızla girmeye karar verdik. 9 Şubat’a kadar hem İstanbul adaylarımızı hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adayların isimlerini de sizlerle paylaşacağız. Diyoruz ki; İstanbul için şimdi DEM zamanı, artık vakit geldi. Türkiye için DEM zamanı. DEM zamanı derken bizim için eşitlik, özgürlük, adalet ve barış vurguları içeren bir zamandan bahsediyoruz. O yüzden bu kararımızı hiç bekletmeden MYK’dan çıktığı andan saatler süren tartışmalardan sonra sizlerle paylaşmak istedik.”

“Başak Demirtaş aday havuzunda”

Ayşegül Doğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinde İstanbul için adaylığını açıklayan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın aday havuzunda olduğunu söyledi.

Ayşegül Doğan şunları söyledi:

“9 Şubat’a kadar İstanbul dahil olmak üzere aday göstereceğimiz diğer kentlerdeki adaylarımızın isimlerini kamuoyuyla paylaşacağız. Tabi ki sevgili Başak Demirtaş da aday havuzumuzda, birbirinden değerli isimler var havuzumuzda. Bütün bunları 9 Şubat’a kadar belirlemiş olacağız. Kamuoyuna yansıyan pek çok ismin havuzumuzda olduğunun, değerlendirildiğinin ve istişareler yapıldığının bilinmesini isterim.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir