///

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer 6 Şubat depreminin yıldönümünde mesaj yayınladı

Alanya Kaymakamı Dr.Fatih Ürkmezer, 6 Şubat depremiyle ilgili anma mesajı yayınladı
Yayın: 05.02.2024-22.13/Güncelleme:05.02.2024-22.14
yenidunyagazetesi.com
Alanya/Zeki DEMİR (Akdeniz Bölge Temsilcisi)
Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerde hayatını kaybeden vatandaşları andı.
 Açıklamasında, “Bu kara gün, ülkemizin birçok ilinde yaşanan depremlerle birlikte birçok vatandaşımızı kaybetmemize ve büyük bir üzüntüye neden olmuştur” diyen Ürkmezer, 6 Şubat depreminin 1. yıldönümünde şunları söyledi:
“Bugün, asrın felaketi olarak adlandırılan ülkemizin tarihine derin izler bırakan ve kalplerimizi hala acıyla dolduran 6 Şubat Depremleri’nin yıl dönümündeyiz. Bu kara gün, ülkemizin birçok ilinde yaşanan depremlerle birlikte birçok vatandaşımızı kaybetmemize ve büyük bir üzüntüye neden olmuştur. Depremin ilk gününden itibaren tüm kurumlarımız ve Alanyalı hemşehrilerimizle birlikte gereken tüm ayni ve nakdi yardımları seferber ederek deprem bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırdık. Bu anlamda Alanyalı hemşehrilerimiz depremden zarar görmüş 70 binin üzerinde depremzede vatandaşlarımızı Alanya’mızda ağırlayarak, ekmeklerini, otellerini, yuvalarını paylaşarak onlara kucak açtılar. Yaptıkları yardımlar ve ev sahipliklerinden dolayı Alanyalı hemşehrilerimiz ile tüm kurumlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde meydana gelen depremlerde ve 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir