///

ETİMESGUT’TA SEÇİM OFİSİ AÇTI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Etimesgut’ta seçim ofisi açılışına katıldı. (Fotoğraf: Doğuşan Özer)

CHP, Etimesgut’ta Seçim Ofisi açtı

Yayın:15.02.2024-03.12/Güncelleme:15.02.2024-03.12

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

CHP, 14 Şubat’ta Genel Başkan Özgür Özel, ABB Başkanı ve adayı Mansur Yavaş ve Etimesgut adayı Erdal Beşikçioğlu’nun katılımıyla seçim ofisinin açılışını yaptı.

“ERDAL BAŞKAN, MANSUR BAŞKAN OMUZ OMUZA”

Coşkulu ve heyecanlı kalabalığa hitaben konuşma yapan Genel Başkanı Özgür Özel, “Erdal Başkan, Mansur Başkan omuz omuza” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Özgür Özel, Etimesgut Seçim Ofisinin açılışında, ABB Başkanı Yavaş ile Etimesgut adayı Beşikçioğlu’nun uyum içerisinde çalışacağını söyledi.

Özel, yaptığı konuşmada; “CHP’nin halkçı belediyecilik anlayışını Etimesgut’a getirirseniz, Etimesgut nüfusunu ve sorunları artan Etimesgut’u hızla ayağa kaldıracağımıza, yükselteceğimize, hızla Türkiye’nin 16’ıncı büyük nüfusuna sahip ilçesi olan Etimesgut’u hak ettiği yere getireceğimize söz veriyoruz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Etimesgut Belediye Başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, MYK Üyeleri ve Milletvekillerinin eşlik ettiği açılışta konuşan Özel; “Aday belirleme süreçlerini yaşadık. Adaylarımız belli oldu, başkan adaylarımız belli oldu. Şimdi sıra artık sokağa çıkmakta, meydana çıkmakta, şimdi sıra, halkın gönlünde taht kurmuş olanlara haklarının verilmesini istemekte. Şimdi sıra, hak ettiklerinizi Etimesgut’a getirmekte” dedi.

“ETİMESGUT’A ÖZEL BİR ADIM ATTIK”

Etimesgut ile ilgili konuşan Özel; “Etimesgut çok farklı bir ilçe. Etimesgut, gelişen, çoğalan, kabına sığmayan ama birileri tarafından kıymeti bilinmeyen bir ilçe. Çok dikkatimi çekti, beni Ata Kavşağı’na götürdüler. Dediler ki ‘Burası Türkiye’nin CHP belediyeciliği açısından en önemli noktası. Üç ilçe kesişiyor. Sincan orada, öbür tarafında Yenimahalle, bir tarafında Etimesgut. Aynı kavşakta Yenimahalle tarafına gidince evler 10 milyon lira. Etimesgut tarafında ilerleyince 6 milyon lira. Sincan tarafa gidince evler 3 milyon lira. Çünkü bir tarafı CHP’li belediye yönetiyor, bir tarafı yıllardır AK Parti’nin kötü belediyeciliği perişan etmiş, bir tarafta da ikisinin arasında kalmış bir Etimesgut var.’ CHP’nin yönettiği kentlere yatırım geliyor, hizmet geliyor, kent güzelleşiyor. Sosyal demokrat belediye, o kentin gücüne güç, değerine değer katıyor. Bunu yapmaya geliyoruz Etimesgut’a” dedi.

“ETİMESGUT’A ÖNEMLİ PROJELER KAZANDIRMAYA GELDİK”

Özel, Etimesgut’a önemli projeler kazandırmaya geldiklerinin altını çizerek şunları söyledi: “Türkiye’ye mesaj vermeye geldik. Etimesgut’un Ankaralı kimliğini kaybetmeden, Ankaralı kimliğine sahip çıkan, Devlet Tiyatroları’nda uzun yıllar harikulade yöneticilik işi çıkarmış, elinin değdiği yeri geliştiren ve güçlendiren, milletin sevdiği, halkın sevdiği birisine teklif götürdük. Hem bir devlet adamına, hem bir halk kahramanına Etimesgut’a yakışacak bir yakışıklıya teklif götürdük. O da kabul etti. Ona bakınca elbette bir Ankara sevdalısı görüyorum. Ona bakınca elbette suçlulara göz açtırmayan geceleyin hepimiz rahat uyusun diye canını ortaya koyan bir iradenin temsilcisini, kahraman Türk polisini görüyorum. Ona bakınca ben ‘Bu kapı niye kapalı’ diyen valiyi görüyorum, vatandaş kalabalık etmesin diyenlere, ‘Vatandaşın girmediği yer mi olur, açın kapıları’ diyen valiyi görüyorum. Ona bakınca ben 1 Nisan’dan itibaren Etimesgut’un yüzünü güldürecek, öyle kapalı kapılar arkasında değil aranızda dolaşacak, hepinizin sevgilisi Erdal Başkanımı görüyorum. Etimesgut, Türkiye’deki gençler adına, nereye gitsem selam yolluyorlar. Etimesgut, Türkiye’deki polis teşkilatının kahramanları adına, Türkiye’nin dört bir yanında, ‘Behzat Ç.’ye selam söyle, valime selam olsun’ diyenler adına sizden 31 Mart’ta rekor kırmanızı ve Erdal Başkana sahip çıkmanızı istiyorum. İşine devam edecek, o çok güzel oynadı. Neyi oynadı? Yazılan bir senaryoyu oynadı, aklına yatmayan hiçbir rolü kabul etmedi. Ama işini dört dörtlük yaptı. Karneyi 10 üzerinden 10 aldı. Herkesin sevdiği, benimsediği, takdir ettiği bir yapısı ve kişiliği var. 1 Nisan’dan sonra senaryoyu hep birlikte yazacaksınız, uygulayacaksınız, burada bir başarı hikayesini Türkiye’ye siz göstereceksiniz. Sizden bunu bekliyoruz” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Etimesgut’ta seçim ofisi açılışına katıldı. (Fotoğraf: Doğuşan Özer)

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir