////

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Türkiye’de bir ilk

ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN EKPSS’YE HAZIRLANAN ADAYLARA DESTEK

 

Yayın: 19.02.2024-13.58/Güncelleme: 19.02.2024-13.58

 

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor.

ABB, hayata geçirdiği destekleri çeşitlendirerek vatandaşa hizmete devam ediyor.

 TÜRKİYE’DE BİR İLK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yüksek Öğretime geçiş (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ücretlerini karşılamakta zorlanan ailelerin çocukların yardım ediyor.

ABB’nin resmi web sitesinden yapılan açıklamada, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına  Yüksek Öğretime geçiş (YKS) ve Liselere geçiş Sınavı (LGS) için desteğin ilk defa ABB tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çekildi.

ABB resmi web sitesinden şu açıklama yapıldı:

“Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının Yüksek Öğretime Geçiş (YKS), Liselere Geçiş Sınavı (LGS) gibi ücretlerini karşılayan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bu kez de sosyal yardım alan ailelerin engelli bireylerinin gireceği Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ücretlerini karşılıyor.  12-29 Şubat arası yapılacak başvurulara http://forms.ankara.bel.tr./ekpss2024 adresi üzerinden ulaşabilecek.”

Eğitimde fırsat eşitliği ve öğrenci dostu bir başkent için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

45 YAŞINI GEÇMEMİŞ ENGELLİ BİREYLERE DE VERİLECEK

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının YKS ve LGS gibi ücretlerini karşılarken şimdi de sosyal yardım alan ailelerin engelli bireyleri için harekete geçti.

Sosyal yardım alan ailelerin 45 yaşını geçmemiş bireylerinin Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ücretleri karşılanacak. 12-29Şubat tarihleri arası yapılacak başvurular http://forms.ankara.bel.tr./ekpss2024 adresi üzerinden yapılabilecek.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir