///

Ankara ve İstanbul’da organize suç örgütlerine ağır darbe vuruldu

Ankara ve İstanbul’da organize suç örgütlerine ağır darbe vuruldu

 

Yayın:1 Mart 2024-13.31/Güncelleme: 1 Mart 2024-13.32

Yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Emniyet güçlerinin son zamanlarda yaptığı başarılı operasyonlar dikkat çekiyor.

Bugün de Ankara’da eş zamanlı olarak “MAHZEN-1” adı verilen operasyonla “Pekmez Kardeşler” olarak bilinen suç örgütüne ağır darbe indirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ankara’da eş zamanlı olarak yapılan “MAHZEN-1” operasyonunda “Pekmez Kardeşler” Organize Suç Örgütünün çökertildiğini, operasyonlarda organize suç örgütün elebaşları ve üyesi olan 26 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından şöyle seslendi: “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Hangi büyüklükte olursa olsun, halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız!”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamasında şu detaylar dikkat çekti:

“Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; suç işlemek amacıyla örgüt kurarak Ankara genelinde yerel düzeyde uyuşturucu madde ticareti ve silah ticareti yaparak haksız kazanç elde eden organize suç örgüt üyelerinin; Kasten yaralama, Silahla tehdit, Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanma,  Tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar  sonucu: 18 adet ruhsatsız tabanca, 13 adet Pompalı Tüfek, Çok miktarda uyuşturucu madde, Çok sayıda fişek ve çelik yeleğe el konuldu.

Operasyonu düzenleyen Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”

İstanbul Merkezli 2 İlde eş zamanlı operasyon yapıldı

İstanbul merkezli 2 ilde “MAHZEN-2” operasyonu yapıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın duyurduğu operasyonda Elebaşılığını Zuhat Altunç’un (yurtdışı firar) yaptığı “Çirkinler” adı verilen Organize Suç Örgütünün çökertildiğini ve operasyonlar sonucu organize suç örgütü üyesi 47 şüpheli yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere de yer verdi;

“Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürlüklerince yürütülen çalışmalar sonucu organize suç örgütü üyesi şüphelilerin: İstanbul’da 3 ayrı cinayet olayını gerçekleştirdikleri, Silahlı tehdit, silahla yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri, Arnavutköy’de uzun namlulu silahlarla saldırı eylemini gerçekleştirdikleri, Uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptıkları, Çok sayıda ruhsatsız silah yakalattıkları ve İş insanlarını yağma maksatlı kaçırarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucu: 13 adet ruhsatsız tabanca, 5 adet otomatik tabanca, 7 adet çelik yelek, Çok miktarda uyuşturucu madde ile  Çok sayıda fişek ve şarjöre el konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin Duası Sizinle. ”

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir