///

Erdal Beşikçioğlu; “Hiç kimse yalan ve iftira siyasetine kapılmasın.”

Erdal Beşikçioğlu; “Hiç kimse yalan ve iftira siyasetine kapılmasın.”

 

Yayın: 6 Mart 2024- 12.21/Güncelleme: 6 Mart 2024-12.21

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nın Etimesgut Belediye Başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, sosyal medya üzerinden Etimesgutlulara seslendi.

Erdal Beşikçioğlu’nun Belediye Başkanlığı seçimini kazanması halinde çalışanları işten çıkartacağına dair yalan haberlerin yayıldığı iddiasıyla Belediye çalışanlarına seslenen Beşikçioğlu, hiç kimsenin işten çıkarılmayacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Eryaman’da yaptığı halk buluşmasında yalan ve iftiralarla Beşikçioğlu’nun yıpratılmaya çalışıldığına dair gündeme getirdiği konu, bugün de Etimesgut İlçe Başkanlığınca videoya alınarak sosyal medyada yayımlandı.

“Gittiğim her yerde anne-babalar soruyor.”

Gittiği her yerde anne ve babaların, “evladımız işsiz kalacak mı?” diye sorduğunu belirten Erdal Beşikçioğlu, “İşini layığıyla yapan, alın terini halkı için döken başımızın üzerinde yeri var. Çalışanların haklarını koruyacağız. Endişelenmeyin” dedi.

Erdal Beşikçioğlu, Belediye Başkanı seçilmesi halinde belediye de çalışanların işten çıkarılacağına dair söylentilere şu cevabı verdi:

“Hiç kimse işinden aşından olmayacak.”

“Her gittiğim yerde anneler babalar soruyorlar: Siz Belediye Başkanı olduğunuzda evladım işsiz kalacak mı?

Öncelikle çok açık söyleyim, hatta sözünü vereyim; kimse işinden aşından olmayacak. Ben, hayatımın her anında çalışanın, emek verenin yanında oldum. Ekmek aş mücadelesinin değerini iyi bilirim. Tüm belediye çalışanı kardeşlerim, dostlarım ve özellikle de ailelerine sesleniyor ve söz veriyorum; diyorum ki işini layığıyla yapan, alın terini döken başımızın üstünde yeri var.

Çalışanlarımızın özlük haklarından maaşlarına, yıllık izinlerinden sendikal haklarına kadar bütün haklarını en küçük kaybı olmadan teslim edeceğiz.

Herkesin anasının ak sütü gibi helal olan o hakkı koruyacağız, büyüteceğiz. Çalışanlarımızla her zaman el ele günöl gönüle olacağız. Kimse endişelenmesin. Kimse yüreğinde en ufak endişe taşımasın. Kimse yalan ve iftira siyasetine kapılmasın.”

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir