///

Etimesgut’ta, hayvanseverleri memnun edecek bir açılış!

Etimesgut’ta hayvanseverleri sevindirecek açılış!

Yayın: 19.03.2024-18.21/Güncelleme: 19.03.2024-18.21

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara- 

Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Türkiye’nin ilk ruhsatlı ve en kapsamlı Hayvan ve Çiçek Hastanesi açıldı.

Hayvan Hastanesi’nde sahipli ve sokak hayvanları için uzman veteriner hekimler tarafından bakım ve kontroller sağlanırken, Çiçek Hastanesi’nde ziraat mühendisleri ve uzman ekip tarafından hastalanan çiçeklerin tedavileri yapılacak.

Açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, İlçe Kaymakamı Dr. Naci Aktaş, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, çok sayıda vatandaş katıldı.

TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE

Açılışta bir konuşma yapan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel bu hizmetin belediyecilikte zirve olduğunu söyledi.

Demirel, sözlerine şöyle devam etti:

“Hayvan ve Çiçek Hastanesi’ni bitirdik. Bugün hizmete açıyoruz. Bu benim vaadimdi, taahhüdümdü. Bu belediyecilikte artık zirve noktasıdır. Bu Hayvan ve Çiçek Hastanesi tam teşekküllü bir hastane. İnşallah bundan sonra sahipli hayvanlar ile başta sokak hayvanlarının tedavileri, en üst seviyede burada yapılacak. Her canlı bize Yaradan’ın emanetidir. Olaya bakarken, bu pencereden bakıyoruz biz, hep böyle baktık. Öyle de bakmaya devam edeceğiz.”

ÇİÇEKLERİN BAKIMLARI YAPILACAK

Çiçek Hastanesiyle ilgili bilgi veren Demirel, “Çiçek hastanesi ile bir ilki gerçekleştirdik. Evinde çiçek yetiştiren vatandaşlarımıza danışmanlık desteği vereceğiz, çiçeklerinin bakım ve tedavilerine de katkı sunacağız” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım da, Demirel’in her alanda önemli hizmetler gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Etimesgut Enver Başkan’a sahip çıkmaya devam etmeli. Başarılı hizmetler artarak devam etmeli” dedi.

NELER VAR?

Alaş Yolu Bulvarı üzerinde açılan Türkiye’nin ilk ruhsatlı Hayvan Hastanesi’nde röntgen, ultrason, EKG, endoskopi ve geniş kapsamlı laboratuvar donatılarının yanı sıra; 4 muayenehane, 2 ameliyathane, 2 aşı odası, 1 yoğun bakım odası ve yatan hasta bölümü yer alıyor. Hayvan Hastanesi cerrahi, dahiliye, ortopedi, doğum, jinekoloji veteriner hekim kadrosu ile hizmet vermeye başladı. Çiçek Hastanesi’nde de görevli ziraat mühendisleri ve peyzaj mimarları evlerde hastalanan, solan bakıma ihtiyacı olan çiçeklerinizin bakımlarını yapıyor, toprak değişimlerin sağlayarak vatandaşa rehberlik ediyor.

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir