///

YAVAŞ: “BÜTÜN HESAPLARIM İNCELEMEYE AÇIKTIR”

YAVAŞ: “BÜTÜN HESAPLARIM İNCELEMEYE AÇIKTIR”

 

Yayın: 21 Mart 2024- 17.41/Güncelleme: 21 Mart 2024-17.41

yenidunyagazetesi.com
Ankara/Mehmet KARAKOYUNLU-

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ulus 100. Yıl Çarşısı’nın açılışına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, bütün çalışmaların şeffaf olduğunu söyleyen Yavaş, 1999 yılında Beypazarı’nda ilk belediye başkanlığına seçildiği günden bugüne kadar bütün banka hesaplarının incelemeye açık olduğunu belirterek, “hiç kimseden sakladığım hiçbir şeyim yoktur” ifadelerini kullandı.

Mal Beyanına da değinen Mansur Yavaş, mal beyanını açıkladığını ve rakiplerinin de açıklamaya başladıklarını belirterek, bugün basına düşen yazılarda spekülasyon olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

” hesap vermek bir zorunluluktur. Mal beyanımı ben açıkladım. Rakiplerimiz de açıklamaya başladılar ama bugünkü basına düşen yazıları gördüğünüz zaman bir sürü spekülasyon var. Ben de dün bir televizyon yayınında şunu söyledim; 1999 yılında Beypazarı’nda ilk belediye başkanlığı yaptığımdan bugüne kadar bütün banka hesaplarım incelemeye açıktır. Hiç kimseden sakladığım hiçbir şeyim yoktur. Kamu yöneticileri böyle olmalıdır. Göreve başladığıyla bıraktığı zamanki mal varlığını açıklamalıdır. Bu sadece Mansur Yavaş için değil, Türkiye’deki görev yapan bütün belediye başkanlarını kapsar. Ancak böyle olduğu takdirde bu insanlar arasındaki gelir adaletsizliği, fakirliği, yoksulluğu önlemenin imkânı yoktur. Bu şekilde ancak yolsuzluk ve israf ortadan kalkacaktır. Biz de Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bunun öncülüğünü yapmaktan gurur duyuyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir