////

YRP Ankara Büyükşehir adayı Suat Kılıç; “Verirsin sosyal yardımı, alırsın oyları diye düşünmesinler.”

YRP Ankara Büyükşehir adayı Suat Kılıç; “Verirsin sosyal yardımı, alırsın oyları diye düşünmesinler.”

 

Yayın: 25 Mart 2024-17.14/Güncelleme: 25 Mart 2024-17.14

yenidunyagazetesi.com

Haber Merkezi/Ankara-

Yeniden Refah Partisi’nin Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Suat Kılıç, Ankara’nın Nallıhan ilçesi Çayırhan Mahallesi’nde Seçim Koordinasyon Merkezi’ni (SKM) ziyareti sırasında yaptığı konuşmada seçmenlere dağıtılan yardımlara değindi.

“Dağıtılan yardımlar Ankara’da yaşayan 6 milyonun hakkı.”

ABB Adayı Suat Kılıç, SKM ziyaretinin ardından çeşitli açıklamalarda bulundu.  ABB’nin dağıttığı yardımlara değinen Kılıç, dağıtılan yardımın Ankara’da yaşayan 6 milyon vatandaşın hakkı olduğunu, bu nedenle vatandaşların yardım karşılığı oy vermek zorunda olmadığını söyledi.

“Verirsin sosyal yardımı, alırsın oyları diye düşünmesinler.”

Yapılan yardımları payına düşen hak sahiplerinin almasını isteyen Suat Kılıç, şunları söyledi:

“Nallıhan’ı, Çayırhan’ı, Güdül’ü, Beypazarı’nı, Haymana’yı ve Bala’yı çantada keklik görmesinler. Verirsin sosyal yardımı, alırsın oyları diye düşünmesinler. Yüzlerine vurun bunları. Yapılan yardımlarda payına düşen hak sahibi olan alsın, yesin helali hoş olsun. Ama ellerinde parti listeleriyle dolaştıklarını duyuyorum adreslere ulaştıklarını duyuyorum. Ellerinde farklı bir listelerle dolaşıyorlarsa bu hak değildir. Helal değildir. Hukuki değildir. Bunun altını çizmemiz lazım. Ve vatandaşımıza açık bir çağrıda bulunuyorum. Yardım paketlerini getirenleri Oy vermek mecburiyetinde değilsiniz. Yapılan yardımlar Ankara’da yaşayan 6 milyonun hakkıdır, vergileridir. Hak sahibiyseniz helali hoş olsun. Zaten bu noktada bir problem yok. Ama hak sahibine yardım kolisini kendi cebinden vermiyor ki ayrıca kendi zekâtı değil. Kendi bağışı da değil” diye konuştu.

Gazze’deki katliamlara ilişkin açıklama yapan Kılıç, “Bu katliamlara göz yumulmamalıdır. İsrail’le ticaret bugün kesilmelidir. Burada da kadınlar var. İsrail terör devleti, Gazze’deki katliamlarına, Ramazan demeden, iftar, sahur demeden devam ediyor. Çocuklar ve kadınlar katlediliyor. İsrail terör devletinin bakanları bile artık Gazzelilerin yaşama hakkı olmadığını iddia ediyor ve savunuyor. Savaş suçlusu Netanyahu’ya, uluslararası ceza mahkemesinde yargılanacaktır. Netanyahu’ya destek verenler, bu katliama göz yumanlar da uluslararası ceza mahkemesinde yargılanacaktır. Sonları hüsrandır. 2’nci Dünya Savaşı’nda Almanya’da işlenenden daha beter savaş suçlarını işlemeye devam ediyorlar. Milyonlarca insanı refah kapısının önünde kış koşullarında, Ramazan günlerinde hiçbir kutsala aldırış etmeksizin açlığa mahkûm ediyorlar. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri tarafından dökülen gözyaşları inşaat gözyaşlarıdır. Sahte gözyaşlarıdır. Onlar katliamın sadece seyircisi değil azmettiricisidir. Bu savaş suçlarına karşı uluslararası kamuoyu harekete geçmelidir” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir