///

ABB, kapalı otopark ve kent meydanı çalışmaları yapıyor.

ABB, kapalı otopark ve kent meydanı çalışmaları yapıyor.

 

Yayın: 15 Nisan 2024- 08.39/Güncelleme: 15 Nisan 2024- 08.39

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Ankara Büyükşehir Belediyesi seçim sonrası çalışmalarına hızlı başladı.

Ankaralılar Caddesi üzerinde bulunan ve yıllardır atıl durumda olan boş arazide; kapalı otoparktan süs havuzlarına, seyir teraslarından amfi tiyatroya kadar pek çok donatının yer alacağı projenin mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi vatandaşların öncelikli ihtiyaçlarına ve taleplerine göre yeni projeler hayata geçirmeye devam ediyor.

Fen İşleri Daire Başkanlığı, Koru Mahallesi’ndeki Ankaralılar Caddesi üzerinde yıllardır atıl durumda bulunan boş arazide hayata geçirdiği “Kapalı Otopark ve Kent Meydanı Projesi”nin yapımı hız kesmeden sürüyor.

MAYIS AYI SONUNA KADAR TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Büyükşehir Belediyesinin Koru Mahallesi sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda başlattığı projenin çalışmaları tüm hızıyla devam ederken “Otopark ve Kent Meydanı”nın mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Proje kapsamında kent meydanı hâline getirilecek olan atıl durumdaki boş arazinin, 483 metrekaresi kapalı olan toplam 9 bin 211 metrekarelik kısmında da süs havuzu, su perdeleri, amfi tiyatro, seyir terasları, oturma alanları ile büfeler yer alacak.

Meydanın alt kısmında ise; 12 bin 952 metrekarelik 330 normal araç, 23 elektrikli araç ve 22 engelli araç kapasiteli kapalı otopark oluşturulacak. Kamera sistemleri, otomasyon altyapısı, havalandırma ve aydınlatma sistemleri ile yangın söndürme ve acil durum yönlendirmeleri ile modern ve güvenli bir otopark inşa edilecek.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir