///

ABB’nin sunduğu ücretsiz tatilin ilk kafilesi yola çıktı.

ABB’nin sunduğu ücretsiz tatilin ilk kafilesi yola çıktı.

Yayın:1 Temmuz 2024- 15.39/Güncelleme: 1 Temmuz 2024- 15.39

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Ankara Büyükşehir Belediyesi; yaşlılar, engelliler, engelli refakatçileri, gazi ve şehit yakınları ile başarılı öğrencileri tatil kamplarında ağırlıyor. Ücretsiz tatil yapma imkânının sunulduğu Akçay ve Akçakoca’daki sosyal tesislere ilk kafileler uğurlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tatil kamplarında Başkentli misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Yaz boyunca devam edecek ücretsiz tatil kampı programında yaşlılar, engelliler, engelli refakatçileri, gazi ve şehit yakınları ile başarılı öğrencilerden oluşan ilk kafileler Akçay ve Akçakoca’ya uğurlandı.

GÜVENLİ VE TEMİZ ORTAM

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından birer haftalık olarak düzenlenen tatil kamplarında ilk kafileler 210 kişiyle yola çıktı.

Balıkesir Akçay’daki sosyal tesise 5, 6 ve 7. sınıfa giden 120 başarılı öğrenci yolcu edilirken, Düzce Akçakoca’daki sosyal tesiste ise 90 yaşlı, gazi ve şehit yakını ile refakatçilerine temiz ve güvenli ortamda tatil yapma imkânı sağlandı.

Sezonun ilk misafirlerini yolcu ettiklerini belirten Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız uhdesinde bulunan Balıkesir Akçay ile Düzce Akçakoca’da bulunan sosyal tesislerimizin bu yılki ilk misafirlerini bugün yolcu ediyoruz. Akçay’daki sosyal tesisimizde 5, 6 ve 7. sınıf takdir ve teşekkür alan başarılı öğrencileri bu yaz da misafir edeceğiz. Diğer tesisimizde de yaşlı, engelli, şehit ve gazı yakını Ankaralı hemşehrilerimizin yaz boyu tatil yapmalarına vesile olacağız. Bu kapsamda ben hepsine iyi tatiller dinliyorum, inşallah güzel bir şekilde tatillerini geçirir tekrar Ankara’mıza dönerler” dedi.

DOLU DOLU BİR TATİL

Bir hafta boyunca çeşitli eğlencelerden sportif aktivitelere, şenliklerden gezilere kadar birçok etkinliğe katılacak Başkentliler, dolu dolu bir tatil geçirerek yazın tadını çıkaracak.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından güven ve huzur içinde bir tatil geçirmeleri için tüm detayların düşünüldüğü engellilere, ailelerinin yanı sıra görevlendirilen personeller de yardımcı olacak.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir