///

AHMET ÖNAL:”19 MAYIS ŞANLI TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTASIDIR.”

“19 MAYIS ŞANLI TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTASIDIR.”

 

Yayın: 18 Mayıs 2024- 19.11/Güncelleme: 18 Mayıs 2024- 19.11

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Ülkemizde Bayram sevinci var!

Kurtuluş mücadelesi veren bu vatanın insanları Ata’sını anmak için heyecanla Pazar gününü bekliyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, 19 Mayıs Pazar günü 105. Yılı kutlanacak olan bayramın tüm yurtta coşkuyla kutlanması bekleniyor. Bayram nedeniyle CHP’li belediyeler özel etkinlik düzenliyor.

Bayram nedeniyle Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı yayınladı.

Mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı, milli mücadelemizin ve ulusumuzun bağımsızlığı için yeni bir başlangıç olan 19 Mayıs 1919’un 105’inci yıl dönümü ile Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Önal, “İstiklal mücadelesinin en önemli taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi kurtuluş meşalesinin yakıldığı, Türk Milletinin kurtuluşu için başlatılan şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biridir” dedi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal’ın Bayram mesajı şöyle:

“Büyük sıkıntılar ve zorlu şartlar altında, büyük bedeller ödenerek, fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize emanet edilmiştir. 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlere verilen değeri ve güveni göstermektedir. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği ışığımız, umudumuz, geleceğimiz gençlerimize büyük görevler düşmektedir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk “Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Bu inançla aydın, özgür, demokratik ve bağımsız Türkiye için yorulmadan yürümeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Ulusal Kurtuluş Savaşımızın büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir