////

Alanya’da deri bağışı azaldı

Alanya’da deri bağışı azaldı

Yayın: 21 Haziran 2024- 01.03/Güncelleme: 21 Haziran 2024- 01.03

yenidunyagazetesi.com
Alanya/Zeki DEMİR-Akdeniz Bölge Temsilcisi-

yenidunyagazetesi.com Akdeniz Bölge Temsilcisi Zeki Demir’in bildirdiğine göre Alanya’da Kurban Bayramı’nın sona ermesiyle Türk Hava Kurumu’na (THK) yapılan deri bağışı sayısında azalma olduğu görüldü.

Bu yıl THK Alanya Şubesine vatandaşlar tarafından 5 bin 600 deri bağışlandığı ortaya çıktı.

THK Alanya Şubesi 16 -18 Haziran tarihleri arasından vatandaşların deri bağışlarını kabul etti. THK’nın görevlendirildiği kişiler tarafından Alanya’nın dört bir yanında gerçekleştirilen çalışma ile 5 bin 600 kurban derisi bağışı alındı. Alanya’nın tüm noktalarına ulaşan THK ekipleri yaylalarda da çalışma yaptı. Edinilen bilgiye göre bu yıl THK’ya Alanya’da sadece İshaklı Mahallesi’nden deri bağışı yapılmadı.

KEYAOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Türk Hava Kurumu Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu yaptığı açıklamada Türkiye genelinde 382 şubenin makbuz karşılığı ve yetkili kişilerce deri toplama faaliyetini yürüttüğünü söyledi. Keyaoğlu, ‘THK halktan aldığını halka hizmet olarak geri veren bir kurumdur. Vatandaşlarımız çağrılarımıza kulak verip bağışta bulundular. Geçen yıla göre büyük bir azalma var. Ekonomik koşullar nedeniyle kurban kesen sayısı azalınca deri bağışı da azaldı. THK Alanya Şubesine 5 bin 600 kurban derisi bağışlandı. Havanın da sıcak olması nedeni ile çalışma şartlarımız biraz zordu, bu nedenle derileri kokutmadan teslim etmeye çalıştık ve başardık. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, gönüllülerimize, bağış yapan vatandaşlarımıza ve öncülük eden muhtarlarımıza çok teşekkür ederim. Alanya Kaymakamımız Sayın Fatih Ürkmezer, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek ve Alanya Belediye Başkanımız Sayın Osman Tarık Özçelik’e de destekleri nedeniyle çok teşekkür ederim.” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir