////

Antalya’da selden zarar görenlerin kredi borçları ertelenecek

Antalya’da selden zarar görenlerin borçları ertelenecek

Yayın:17.02.2024-12.40/Güncelleme:17.02.2024-12.40

Yenidunyagazetesi.com
Antalya/Zeki Demir (Akdeniz Bölge temsilcisi)

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Antalya’daki şiddetli yağıştan etkilenen esnaf için 100 milyon lira daha ilave finansman desteği sağladıklarını açıkladı.

Antalya Valiliği  ziyaretinin ardından Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen “Esnaf Buluşması”na katılan Bolat, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adlıhan Dere’nin “Antalya’da yaşanan sel felaketinde zarar gören esnafların kredi borçlarının ertelenmesi yönündeki talebi” üzerine az önce Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkanı Abdulkadir Akgül ile görüştüğünü belirterek, Akgül’ün, “Halk Bankası’nın çok kısa bir süre içinde bu borçların ertelenmesiyle ilgili yazıyı yazacaklarını, ondan sonra Halk Bankası tarafından konunun Hazine ve Maliye Bakanlığı nezdinde takip edileceğini” söylediğini aktaran Bolat, şöyle konuştu:

“TESKOMB, Ticaret Bakanlığımızla ilgili bir kuruluş. Sağ olsun her daim esnaf ve sanatkârımızın Hızır gibi imdadına yetişir. Bu vesileyle bugünden itibaren Antalyalı esnaf ve sanatkârlarımıza 100 milyon lira daha ilave finansman desteği sağlamış bulunuyoruz. Çok yakın bir geçmişte 50 milyon lira göndermiştik. Pazartesi sabah 100 milyon lira inşallah hesapta olacak. Burada ilgili arkadaşlarımız ihtiyaca binaen yaparlar.” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir