///

BELMEK’TE YENİ DÖNEM KURS KAYITLARI BAŞLADI

BELMEK’TE YENİ DÖNEM KURS KAYITLARI BAŞLADI

Yayın: 28 Mayıs 2024- 17.20/Güncelleme: 28 Mayıs 2024- 17.20

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara- 

Ankara Büyükşehir Belediyesi BELMEK’lerinde yeni dönem kayıtları başladı.

2024-2025 eğitim öğretim döneminde 59 kurs merkezinde 41 farklı branşta verilecek kurslara başvurular 27 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. BELMEK’e kayıt olmak isteyen vatandaşlar https://belmek.ankara.bel.tr/adresi üzerinden on-line olarak başvuru yapabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğü çalışmalara aralıksız devam ediyor.

Ücretsiz olarak farklı branşlarda 36 bin 756 üyeye el sanatları eğitimi alma fırsatı sunulan kurslarda, 2024-2025 eğitim öğretim yılı için başvuruları 27 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kurslara katılmak isteyen Başkentliler, https://belmek.ankara.bel.tr/adresinden başvuru yapabilecek.

EĞİTİMLER 3 HAZİRAN TARİHİNDE BAŞLIYOR

Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren BELMEK’lerde  6 ana bölgedeki 59 kurs merkezinde, 41 farklı branşta verilecek eğitimlere 3 Haziran tarihinde başlanacak.

Başkentli kadınların yoğun ilgi gösterdiği ve bir yandan meslek sahibi olmalarına katkı sağlayan diğer yandan da sanatsal ve kültürel gelişimine destek olan BELMEK kurslarında; “Makine Nakışı, El Nakışı, Sim Sırma, İğne Oyası, Şiş Dantel, Tel Kırma, Dantel Anglez, Giyim, Filografi, Kat-ı, Mefruşat, Patchwork, Trikotaj, Yorganlama, Ahşap Boyama, Kumaş Boyama, İpek Pentur, Tezhip-Hat, Minyatür, Ebru, Çini, Seramik, Mozaik, Rölyef, Ahşap Rölyef, Taş Bebek, Takı Tasarımı, Gümüş İşlemeciliği, Turistlik El Sanatları, Ev Ekonomisi-Yemek, Resim, Kilim, El Örgücülüğü, Sepet Örücülüğü, Jüt Kari” gibi branşlarda usta öğreticiler tarafından eğitim verilecek.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir