///

Çankaya Zabıtasından Bayram Öncesi Denetim

Çankaya Zabıtasından Bayram Öncesi Denetim

 

Yayın: 12 Haziran 2024- 16.50/Güncelleme: 12 Haziran 2024- 16.51

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde gıda işletmelerine denetimlerini artırdı. Zabıta ekipleri, gıda ürünlerinin tazeliğini ve son kullanma tarihlerini kontrol etti.

Çankaya Belediyesi zabıta ekipleri, Kurban Bayramı yaklaşırken rutin olarak yaptıkları işyeri denetimlerini sıklaştırdı. Belediye ekipleri, şekerci, kuruyemişçi, fırın ve pasta mamulleri üretim işletmelerinde denetimler yaparak işletmelerin, gramaj, paketleme ve etiketleme hususlarında kurallara uygunluğunu inceledi.

Vatandaşların sağlıklı ürünler tüketebilmesi amacıyla düzenli olarak denetim yapan Çankaya Zabıtası, Kurban Bayramı öncesi denetimlerinde, satışa sunulan gıdaların son kullanım tarihlerini, ambalaj durumunu ve fiyat bilgisini kontrol etti, işletmelere hijyen konusunda duyarlı olmaları uyarılarında bulundu. Denetimlerini bayram boyunca da sürdürecek olan Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelecek talep ve şikayetler için de görev başında olacaklar.

Gerek üretimin gerekse alışverişin bayram öncesinde yoğunlaştığını ve bu süreçte vatandaşların haksızlığa uğramaması için denetimleri sıklaştırdıklarını kaydeden Belediye ekipleri, vatandaşların karşılaştıkları olumsuz durumlarla ilgili Çankaya Belediyesinin sosyal medya, Çankaya İletişim Merkezi’nin 444 06 01 numaralı telefonu ve https://iletmer.cankaya.bel.tr/ web adresinden ulaşabilecekleri bilgisini de verdi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir