///

CHP’de tepkiler dinmiyor; Defne İlçe Başkanı istifa etti.

CHP’de tepkiler dinmiyor; Defne İlçe Başkanı istifa etti.

 Yayın: 05.02.2024-17.29/Güncelleme: 05.02.2024-17,29

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-Çelebi ÖZTÜRK

Hatay’ın 34 yıllık CHP üyesi Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, yenidunyagazetesi.com Genel Yayın Yönetmeni Çelebi Öztürk’e partisinden istifa ettiğini söyledi.

“CHP yönetiminin kurultayı almak üzere kurgulanmış bir takiye yaptığı apaçık ortadadır” diyen Akın Parlakyıldız, görevinden haksız yere alındığını belirterek partisinden istifa ettiğini söyledi.

“Verilen namus ve şerf sözü ortada bırakılmış, geçmişte yaşadığımız ‘tıpış tıpış oy vereceksiniz’ travması sürdürülmüştür” diyen Parlakyıldız,  34 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olduğunu, ancak kendisine yapılan haksızlığın kabul edilemez olduğunu, bu nedenle de istifa etmekten başka çaresinin kalmadığını söyledi.

Gençlik yıllarından itibaren CHP içinde mücadele ettiğini belirten Akın Parlakyıldız, kurultay öncesi gündeme getirilen ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybetmesine neden olan değişim için, “Takiyye” dedi.

Sosyal medya hesaplarından da gerekli açıklamaları yaptığına dikkat çeken Akın Parlakyıldız, şunları söyledi:

“Değişim adı altında kamufle olmuş, destek olduğuma büyük pişmanlık duyduğum CHP’nin mevcut yönetiminin ülke genelinde takındığı tutum ve almış olduğu kararlar tüm kamuoyunun malumu. Yola çıkış felsefesinin ortasına koymuş oldukları parti içi demokrasi ve sol değerlere sahip çıkma söylemlerinin, kurultayı almak üzere kurgulanmış bir takiye olduğu apaçık ortadadır.

Kurultay’da önseçimler ile ilgili verilmiş olan “namus ve şeref” sözü ortada bırakılmış, aday belirleme sürecinde eski AK Parti, MHP ve İyi partili adaylar Parti’nin öz evlatlarına tercih edilmiş, geçmişte yaşadığımız “tıpış tıpış oy vereceksiniz” travması sürdürülmüştür. Hatay özelinde alınan yanlış karar, il sınırlarını aşarak ülke genelinde infial uyandırırken, oluşan tepkiden ders almak bir yana ilçelerde de benzer uygulamalara imza atılmıştır.

Oy oranımızın yüksek olduğu ilçelerin aday belirleme yöntemi olarak verilen önseçim sözü tutulmamış, anket yapacağız açıklaması bir kenara itilmiş, devlet memuru atarcasına, bölge insanı olmayan adaylar dayatılmıştır. Şarap içerken kan kusmuş gibi yapanlar, ‘kan kusanlara kızılcık şerbeti içtik’ dedirtmeye çalışırken hak ve halk yok sayılmış, ‘CHP’de liyakatli kadrolar yok’ diyenler el üstünde tutularak söyledikleri adeta tescil edilmiştir.

CHP’ye CenabıHakPartisi lakabı takıp; ‘ben sağdan gelen sol açığım’ diyenler parti içinde belirleyici olmuştur. Haksız yere Defne ilçe başkanlığı görevinden alınmamıza rağmen, olayı kişiselleştirmeyerek parti içinde bazı şeyleri değiştirebileceğimize olan inançla mücadelemizi bugüne kadar sürdürdük.

Ancak oluşan şartlar bizim kişisel durumumuzu aşmış, bizleri parti ile halkımız arasında tercih yapmaya itmiştir. “Halk siyaset için yoktur, siyaset halk için vardır” prensibini içselleştirmiş biri olarak tercihimi halkımdan yana kullandığımı beyan ederek, yarısından fazlasını yönetici olarak geçirdiğim 34 yıllık CHP üyeliğinden istifa ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi ve kamuoyunun bilgisine sunarım.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir