//

CHP’li seçmenlerin temiz siyaset tepkisi!

CHP’li seçmenlerin temiz siyaset tepkisi!

Yayınlanma: 01.02.2024-00.19/Güncelleme:01.02.2024-00.19

Yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

CHP Etiemesgut Belediye Meclis Üyeliği için ön seçim yapılacak. 04 Şubat 2024 Pazar günü yapılacak olan ön seçime 55 aday katılacak. Mahalle gruplarında kendini tanıtmaya çalışan adaylar yoğun çaba harcarken, seçmenlerin ön seçime ilgisinin yoğun olduğu gözleniyor.

Belediye Meclis Üyeliği için yapılacak ön seçimin kıran kırana bir mücadele içinde geçeceği tahmin ediliyor. Eski Meclis Üyelerinden bir kısmı ön seçime girecek, bazı isimlerde atamayla Meclis Üyesi olma hayalinde!

Eski ilçe başkanı ve şimdilerde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı olan bir isme yakın olduğu bilinen adaylara oyunu vermeyeceğini söyleyen seçmenler, Etimesgut’ta temiz siyaset istediklerini belirterek, arka kapı siyaseti istemediklerini söylüyorlar.

Faruk Özdemir’in hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan ilçe başkanlığı seçiminde ilçe örgütünün gösterdiği tutumun affedilemez olduğunun altını çizen seçmenler, “Etimesgut’ta temiz siyaset istiyoruz. Bunun içinde ilçe örgütüne yakın isimlere oyumuzu vermeyeceğiz” diyorlar.

Bu arada ön seçimde seçmenlerin 10-20 aday arasında tercih yapabileceği, bunun altının ya da üstünün geçersiz sayılacağı seçmenler tarafından ifade edilirken, “Neden 10 veya 20 tercih? Ben 3 ya da 5 kişi tercih etmek istiyorum. Diğerleri benim oyumu hak etmiyorlar. Beni 10 tercih yapmaya neden zorluyorsunuz? Bakıyoruz, hepsi bir başkan adayının adamı. Derdiniz ne kardeşim? Kiminiz emekli kiminizin işi gücü var. Kiminiz kaç dönem Meclis üyeliği yapıyorsunuz. Gözünüz doymadı mı? Planı, projesi olan gençlere oy vereceğiz. Gençlerin önü açılsın. Yeter artık! CHP’yi bu hale getirenler köşelerine çekilip torun sevsin.” şeklinde tepki gösteriyorlar.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir