////

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ““İstihdamda, üretimde, ihracatta, turizmde her yıl yeni rekorlar kırarak yolumuza devam ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ““İstihdamda, üretimde, ihracatta, turizmde her yıl yeni rekorlar kırarak yolumuza devam ediyoruz.”

Yayın: 2 Mart 2024-17.03/Güncelleme: 2Mart  2024-17.04

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara- 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’da Turgut Özal Spor Salonunda düzenlenen Antalya mitingine katıldı.

Antalya’nın sadece turizmin ve tarımın değil, diplomasinin de küresel yıldızlarından biri hâline dönüştüğüne dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan,  üçüncüsü yapılan Antalya Diplomasi Forumu’nun bu yükselişin işaretlerinden olduğunu söyledi.

“Antalya, turizmiyle, tarımıyla, ticaretiyle Türkiye’ye değer katıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Antalya’nın turizmiyle, tarımıyla, ticaretiyle hepsinden önemlisi insanıyla Türkiye’ye değer kattığını,  huzur verdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, spor salonundaki partililere şöyle seslendi:

“Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma eksiklerini telafi ettiğimiz gibi, bugünkü sıkıntılarını da yine biz çözeceğiz. Ülkemizi; siyasetiyle, diplomasisiyle, sanayisiyle, teknolojisiyle, tarımıyla, turizmiyle dünyanın en üst sıralarına nasıl taşıdıysak Türkiye Yüzyılı ile zirveye de öyle çıkartacağız. Gerisinde 10 yıllık zorlu bir mücadelenin, bölgesel ve küresel krizin olduğu ekonomik sıkıntılarımızın çözümünde önemli mesafe katettik.”

Konuşmasında, Türkiye’nin büyüdüğüne dikkat çeken Erdoğan, büyüme rakamlarıyla ilgili de şunları söyledi:

“İstihdamda, üretimde, ihracatta, turizmde her yıl yeni rekorlar kırarak yolumuza devam ediyoruz.”

“Türkiye, geçtiğimiz yıl yüzde 4,5 oranında büyürken millî gelirimiz de 1,1 trilyonu ve kişi başına millî gelirimiz 13 bin doları aştı. Tesis ettiğimiz kesintisiz büyüme iklimi sayesinde istihdamda, üretimde, ihracatta, turizmde her yıl yeni rekorlar kırarak yolumuza devam ediyoruz. Tüm bunları söylerken, çalışanlar ve emekliler başta olmak üzere, vatandaşlarımızın yaşadıkları zorlukları asla görmezden gelmiyoruz. Tam tersine, bu sıkıntıların çözümünün de üretimden, büyümeden, yatırımdan, çalışmaktan, kazanmaktan geçtiğini söylüyoruz.”

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir