////

Etimesgut Belediyesi Emekli Tiyatrosu Kuruyor

Etimesgut Belediyesi Emekli Tiyatrosu Kuruyor

Yayın: 1 Temmuz 2024- 15.19/Güncelleme: 1 Temmuz 2019- 15.19

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Emeklilik, birçok kişi için aktif çalışma hayatından uzaklaşıp dinlenme anlamına gelirken, bunun tam tersi yeni bir hayata başlayanlar da var. Bu sebeple Etimesgut Belediyesi hem emeklilerin sosyal hayattaki yüklerini hafifletmek hem de onların aktif bir şekilde hayata katılımlarını sağlamak amacı ile “Emekli Tiyatroları” için ilk adımı attı.

İlçe sınırlarında ikamet eden ve sanata gönül vermiş olan tüm emekliler 1 Temmuz- 26 Temmuz arasında, özgeçmişleriyle birlikte bağlı oldukları mahalle muhtarlıklarına başvuruda bulanabilecekler.

Geçtiğimiz günlerde emekli konaklarını ziyaret eden Başkan Beşikçioğlu,” Seçim öncesinde ve sonrasında pek çok emekli vatandaşımızdan “çevremiz ve kendimiz için ne yapabiliriz?” sorusunu duydum ve bu düşünce ile hareket etmelerine çok sevindim. Yapmak istedikleri çalışmalara ilave olarak tiyatro fikrini sunduğumda çok hoşlarına gitti ve kabul ettiler. Çünkü değişik meslek gruplarından emekli olan vatandaşlarımız ev geçimlerine katkı sağlamak, sosyal hayatta aktif olmak, gezmek ve üretmek istiyorlar. Ben de bunların ortaklaşa emek vererek ve çalışarak ortaya çıkaracakları oyun ile mümkün olabileceğini söylediğimde çok mutlu oldular. Belediye olarak kayıt süreci bittikten sonra elimizden gelen her şeyi onlar için yapacağız. Kostüm ve dekorların yanı sıra teknik destek ve pek çok konuda ortaya koydukları emeği hem destekleyeceğiz hem de karşılığını alacaklar. Yapacağımız her şey onların yaşam kalitelerini arttırmak ve üretkenliklerini desteklemekten yana olacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir