///

Etimesgut Belediyesi Tüm Birimleriyle Kurban Bayramına Hazır

Etimesgut Belediyesi Tüm Birimleriyle Kurban Bayramına Hazır

 

Yayın: 13 Haziran 2024- 16.57/Güncelleme: 13 Haziran 2024- 16.57

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Etimesgut Belediyesi Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram öncesi ve bayram sürecine ilişkin çalışmalarını tamamladı.

“TÜM BİRİMLERİMİZLE HAZIRIZ!”

Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu, “Bizim için bayramlar özel ve yoğun geçen günlerdir. Dolayısıyla tüm birimlerimiz nöbetçi ve icapçılarını belirleyerek hazırlıklarını tamamladılar. Başta kurbanlık hayvan kesim satış alanlarımız belirlenmiş olup halka duyurusu yapılmıştır. Ayrıca semtimizin temizlik işlemleri hız kazanmış olup bayram sürecine hazır hale getirilecektir” dedi.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ!”

Sosyal destekler kapsamında yer alan “Eti-kart” sahiplerinin bayram öncesi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kartlarına para yükleme işleminin yapılacağı müjdesini verdi! Toplamda 5186 adet Eti-Kart’a 1000’er TL yatırılacağı açıklandı.

Tıpkı kredi kartı gibi kullanılan Eti- Kart ihtiyaç sahibi olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamaları için kullanılıyor. Eti- Kart sahiplerinin hesaplarına yıl içerisinde periyodik olarak yükleme yapılıyor.

ETİMESGUT BELEDİYESİ SOSYAL BELEDİYECİLİK ÇALIŞMALARIYLA ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR.

Dar gelirli ailelere desteğini sürdüren Etimesgut Belediyesi,  Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kıyafet desteğinde bulunacak. Öncelik; engelli çocuklara tanınacak. 3-14 yaş arası çocuklar ve annelerine kıyafet desteği sağlanacak.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Birimi birçok dar gelirli aileye kıyafet yardımının yanı sıra gıda yardımının da yapıldığı belirtilen açıklamada, “İlçemizdeki 38 mahallenin muhtarlığına yardım kolileri bırakılmış olup, maddi durumu yetersiz olan ailelere teslim edilecektir.” İfadeleri kullanıldı.

TEMİZLİK İŞLERİ BİRİMİ BAYRAM TEMİZLİĞİNE BAŞLADI!

Bayram öncesinden başlayarak tüm çalışmaların titizlikle yürütüldüğü, tüm birimlerim aktif olarak çalışmalarını hızlandırdığı belirtiliyor.   Park ve Bahçelerin genel temizliğinin yapılması, ibadethane çevrelerinde temizlik ve yıkama yapılması, konteynerler sabitlenerek temizlenmesi, kaldırımlar, çarşı merkezleri, alt ve üst geçitlerin temizliğinin yapıldığı belirtiliyor.

ZABITA BİRİMİMİZ DENETİMLERİ SIKLAŞTIRDI!

Etimesgut Belediyesi olarak her zaman halkın ve esnafların yanında olduklarını belirten belediye yetkilileri, özellikle bayram öncesi halkın huzur ve güvenliğini sağlamak adına zabıtaların denetimlerini sıklaştırdığı ifade ediliyor.

VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KURBANLIKLARINI ALABİLİRLER

Etimesgut Belediyesi Veterinerlik Birimince yapılan açıklamada ise  “Satış alanında ki hayvanların kontrolleri yapılarak kimlik bilgilerinin, aşılarının, veteriner sağlık raporunun tam olduğunu tespit edilmiştir. Hayvanların sağlık açısından herhangi bir sakıncası yok ve vatandaşlarımız, buraya gelip gönül rahatlığıyla kurbanlık alıp kestirebilir. Kesim öncesi kontrollerimiz periyodik olarak devam edecektir” denildi.

“Bayramlar toplum olarak hepimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren önemli ve özel günlerdir” diyen Beşikçioğlu “ Bayramlar; aile üyelerinin bir araya geldiği, ihtiyaç sahiplerinin daha fazla hatırlandığı, dayanışma ve barış içerisinde olduğumuz günlerdir. Barış ve huzurun üzerimizden eksilmediği, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağımız günlerin çoğalması dileğiyle tüm halkımızın Kurban Bayramını kutlar, bayram coşkusunun ülkemize ve milletimize huzur getirmesini temenni ederek sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir