EVİ HAYVAN OTELİNE ÇEVİRME FİKRİ, ÇIK AKLIMDAN!

EVİ HAYVAN OTELİNE ÇEVİRME FİKRİ, ÇIK AKLIMDAN!

Sabine Stehr’in yazıp Stefanie Reich’in resimlediği Evcil Hayvanlar Tatilde, beklenmedik tıkırtılar, önlenemez çıtırtılar ve ortalığı birbirine katan ötüşlerle hareketlenen şamatası bol bir macera!

Birkaç gürültücü misafiri ”gizlice” evinde konuk eden cin fikirli bir ufaklığın başından geçen eğlenceli olayları konu alan kitap, hayvan sevgisi aşılamanın yanı sıra komşuluk, arkadaşlık, fedakârlık, özveri gibi değerlerin önemini de vurguluyor.

İster bir tavşan isterse bir kertenkele olsun, bir hayvanın bakımını üstlenmenin gerektirdiği sorumluluk bilinci üstüne renkli bir anlatı sunan bu sevimli öykü, zamane çocuklarının karşılaştıkları sorunlara karşı geliştirdikleri çözüm önerileriyle şaşırtıyor.

Kerem’in arkadaşları birer birer tatile çıktıkça, Keremlerin evi kalabalıklaşıyor. Hipi, Geko, Fuji derken evdeki curcuna alıp başını gidiyor.

Sabah kahvaltısı servisi, bakım saati yetmezmiş gibi her yer her yerde olunca ortalık adeta bir lunaparka dönüşüyor. Haberi alan kapıda beliriyor. Yoksa mahallelilerin fısıltı gazetesiyle yaydıkları haber doğru mu? Kerem evinde hayvanlara tatil mi yaptırıyor?

Bu arada, ev sahipleri İsmail Bey evde hayvan bakılmasını kesinlikle istemiyor. Amanın, Kerem’in hiç açık vermemesi gerek! Yoksa?..

Önünü ardını hiç düşünmeden bir karar almanın her zaman hüsranla sonuçlanmayacağını gösteren bu sürprizli öykü hayvanların bakımıyla ilgili küçük ipuçları da paylaşıyor.

”Küçük Yıldızlar” koleksiyonu kapsamında ”Okuma Seviyesi 1” olarak sınıflandırılan Evcil Hayvanlar Tatilde, içerdiği bulmaca ve oyunlarla, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştiriyor, okuduklarını daha iyi anlamalarını ve pekiştirmelerini olanaklı kılıyor

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir