///

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi ve Spor Tesisleri’nin açılışını yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi ve Spor Tesisleri’nin açılışında konuştu. Basketbolda Avrupa’nın, dünyanın en modern spor tesisinin İstanbul’da yükseldiğini söyleyen Bakan Bak, ‘’Bunu yapmamıza engel olmaya kalktılar ama biz bütün engelleri aşarak o tesisi de bitiriyoruz. Çok yakında Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hep beraber Türk basketboluna kazandıracağız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Bursa Büyükşehir Belediyesince inşa edilen Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi ve Spor Tesisleri’nin açılışında yaptığı konuşmada AK Parti olarak eser siyasetine önem verdiklerini söyledi.

Açılışını yaptıkları tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Bakan Bak, bu tesiste gençlerin tüm imkânlardan yararlanacağını dile getirdi.

Bakan Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin 22 yılda spor devrimi gerçekleştirdiğine dikkati çekerek, “Türkiye’nin dört bir yanına, bütün il ve ilçelerine spor tesisleri kazandırmaya devam ediyoruz. Bu zaman 700’ün üzerinde yarı olimpik ve olimpik yüzme havuzu, yüzlerce spor salonu, stadyumlar, mahalle sahaları, basketbol sahaları, 400’e yakın gençlik merkezi, gençlik kampları başta olmak üzere yüzlerce, binlerce eser kazandırıldı, kazandırılmaya devam ediyor. Bütün bunlar genç nüfusumuz için, gençlerimiz için.” ifadelerini kullandı.

Gün içinde İnegöl ve Yıldırım ilçelerinde de açılışlar yaptıklarını hatırlatan Bakan Bak “Türkiye bu başarılı spor yatırımlarıyla, spor tesisleriyle dünyada kendinden söz ettiriyor. 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya ile beraber Türkiye organize edecek. Niçin verdiler bize bu organizasyonu? Çünkü Avrupa’nın ve dünyanın en modern stadyumlarına sahip Türkiye. Peki dünya şampiyonalarını veriyorlar. Avrupa şampiyonalarını veriyorlar. Niçin veriyorlar? Burada uluslararası standartlarda spor tesisleri var, konaklama tesisleri var. Antrenman imkânları var. İşte bu nedenle Türkiye spor ülkesi olma yolunda önemli adımlar atmıştır ve geleceğe güvenle yürümektedir.” Dedi.

Bakan Bak, Almanya’da düzenlenecek 2024 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek A Milli Futbol Takımı’na Türk milletinin orada da destek vereceğini belirterek, Türk sporcularının son dönemdeki başarılarını katılımcılarla paylaştı.

Ülkeye devasa tesisleri kazandırmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Bak, “Basketbolda Avrupa’nın, dünyanın en modern spor tesisi İstanbul’da yükseliyor. Bunu yapmamıza engel olmaya kalktılar ama biz bütün engelleri aşarak o tesisi de bitiriyoruz. Çok yakında Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hep beraber Türk basketboluna kazandıracağız; Abdi İpekçi Spor Salonu. Hep beraber onu da takip edeceksiniz. İşte böylesine devasa tesisleri ülkemize kazandırmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Bakan Bak, spor tesisleriyle çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalıştıklarını belirterek, ailelere çocuklarını spor merkezlerine yönlendirme konusunda önerilerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Bursa’da sporcularla bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, daha sonra amatör spor kulüplerinin sporcuları, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Hentbol Takımı ve sporcu çocukların velilerinin katılımıyla Mudanya Spor Salonu’nda düzenlenen programa katıldı. Bakan Bak, burada yaptığı konuşmasında Mudanya ilçesine modern bir spor kompleksi kazandırmak için çalışacaklarını bildirdi. Türkiye’nin spor devrimlerine devam ettiğini vurgulan Bakan Bak, şunları söyledi  “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye bir spor ülkesi olma yolunda hızla ilerliyor. Malumunuz 36 stadyumu bitirdik. UEFA standartlarında, dünya çapında stadyumlarımız var, yüzme havuzlarımız var, spor salonlarımız var. Her ilde, her ilçede tesisler yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. Bundan dolayı dünya şampiyonaları, olimpiyatlar gibi pek çok organizasyonu ülkemizde gerçekleştiriyoruz. Samsun’da İşitme Engelliler Olimpiyatları’nı yaptık. Erzurum’da Kış Üniversite Olimpiyatları’nı yaptık. Karadeniz Oyunları yaptık. Pek çok şampiyonayı, güreşte, tekvandoda ve karatede başta olmak üzere pek çok dünya şampiyonasını ülkemizde organize ettik. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak bizim en önemli görevimiz. Buradan görüyorum. Burada başarılı bir çalışma var.”

Ailelere teşekkür eden Bakan Bak, sporcuların azminin kendilerini umutlandırdığını dile getirdi. Bağımlılıkla mücadeleye değinen Bakan Bak, şöyle devam etti; “Bizim en önemli görevimiz ailelerle beraber bağımlılıkla mücadele yani çocuklarımızın uyuşturucudan, alkolden, sigaradan, kötü alışkanlıklardan uzak kalması için birlikte çalışacağız. Sizler için çocuklarımız için spor tesisleri, yüzme havuzları, futbol sahaları, basketbol sahaları yapmaya devam edeceğiz. İşte bizim en önemli görevlerimizden biri de bu. Evet, aileler sahip çıkmış. Mudanya’nın kızları, Bursa’nın kızları bir destan yazmış. ‘Poyrazın Kızları’ (Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Hentbol Takımı) çok alkışı hak ediyor. Antrenör hocamızı tebrik ediyorum. Onun ortaya koyduğu mücadele gerçekten inanılmaz, destek veren Gökhan kardeşimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” Dedi.

‘’Bizim en önemli görevimiz ailelerle beraber bağımlılıkla mücadele’’

Programda bir efsaneyle yan yana oturduklarını aktaran Bakan Bak, bileklerine hakim, ayaklarını çok iyi kullanabilen müthiş bir oyuncu olan eski Bursasporlu futbolcu Sedat 3’ü (Özden) gençliğinde izlediğini anlattı.

Diğer yanında ise olimpiyat üçüncüsü milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün’ün olduğunu belirten Bakan Bak, “Bize Paris’te söz veriyor. Paris 2024’te bir olimpiyat şampiyonluğu yaşayacak. İşte Hatice Kübra. Bir alkış da olimpiyat şampiyonu adayına.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye bütün branşlarda zirveye doğru yürüyor”

Bakan Osman Aşkın Bak, Türkiye’de spor devrimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yaptıklarını vurguladı. 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Türkiye ile İtalya tarafından ortak düzenleneceğini anımsatan Bak, “A Milli Futbol Takımımız, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak Almanya’da. Onları izleyeceğiz haziran ayında, temmuzun sonuyla ağustosta da olimpiyatlarda sporcularımızı izleyeceğiz. Özellikle 2023’ün flaş takımı hangisi? Avrupa şampiyonu, Dünya Kupası şampiyonu ‘Filenin Sultanları.’ İşte burada yine Filenin Sultanları var. Onları da görüyoruz, sporcularımızı görüyoruz.” diye konuştu.

Tekvando ve güreşte de son yıllarda başarılı sonuçlar alındığını dile getiren Bakan Bak, “Türkiye bütün branşlarda zirveye doğru yürüyor. Daha önce seyrettiğimiz cimnastikte olimpiyat madalyası kazandık, şimdi olimpiyata 5 sporcuyla gidiyoruz. Onlardan da madalya bekliyoruz. İşte Türkiye’de spor devrimi devam ediyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir