////

“İŞİMİZ TEMİZ” PROJESİ KIRIKKALE’DE UYGULANACAK

“İŞİMİZ TEMİZ” PROJESİ KIRIKKALE’DE UYGULANACAK

 Yayın: 20.03.2024-17.45/Güncelleme: 20.03.2024-17.45

yenidunyagazetesi.com
Kırıkkale/A. Furkan ÖZTÜRK- 

TOBB Kırıkkale Kadın Girişimciler Kurulu toplantısında mahreç işaretli ürünlerin tespiti ve İşimiz Temiz Projesi için firma ziyaretleri yapılması kararı alındı.

TOBB Kırıkkale Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi aylık toplantısı Melek Sultan Tufan başkanlığında gerçekleştirildi.

Mahreç işaretli ürünler tespit edilecek.

Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Mahreç İşaretli ürün çalışmaları konusu görüşüldü. Kırıkkale ve ilçelerinde yetiştirilen ve Mahreç İşareti alabilecek ürünlerin tespit edilmesi için ilçelerin ziyaret edileceğini ifade eden Kurul Başkanı Tufan belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle ilimiz ile özdeşleşmiş olan ve üretim, işleme gibi faaliyetlerinden en az biri Kırıkkale ve ilçelerinde ürünlerin tespitine çalışacaklarını söyledi.

“İşimiz Temiz” Projesi Kırıkkale’de uygulanacak.

TOBB öncülüğünde, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve OPET işbirliğiyle hayata başlatılan ve birçok ilde hayata geçirilen “İşimiz Temiz” Projesi görüşüldü.

Hizmet sektöründeki mikro işletmeler için hijyen odaklı eğitim programları oluşturarak tüm Türkiye’de temiz, hijyenik, sağlıklı hizmet sunan işletmelere sahip olunması amaçlanıyor.

Projeyle ilgili değerlendirme de bulunan Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Melek Sultan Tufan, projenin Kırıkkale’de de hayata geçirilmesi için firma ziyaretleri yapılacağını belirterek, projeyle; yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektörlerinde hizmet veren mikro işletme sahibi ve çalışanlarının temizlik ve hijyen programları aracılığıyla bilgi ve farkındalık düzeylerinin artırılması, böylece işletmelerin daha güvenli ve hijyenik olmasının amaçlandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir