///

İsrail Casusluk Faaliyetlerine Karşı “KÖSTEBEK-2” Operasyonu yapıldı

İsrail Casusluk Faaliyetlerine Karşı “KÖSTEBEK-2” Operasyonu yapıldı

 

Yayın:6 Mart 2024-16.33/Güncelleme: 6 Mart 2024-16.33

Yenidunyagazetesi.com
Ankara/ A. Furkan ÖZTÜRK-

Uluslararası Casusluk Faaliyetlerinin Tespit ve Deşifresine yönelik İstanbul’da eş zamanlı olarak İsrail İstihbarat unsurlarına karşı “KÖSTEBEK-2” operasyonu yapıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre Uluslararası Casusluk Faaliyetlerinin Tespit ve Deşifresine yönelik İstanbul’da eş zamanlı olarak İsrail İstihbarat unsurlarına karşı düzenlenen “KÖSTEBEK-2” operasyonunda 7 şüpheli yakalandı.

Yerlikaya, ülke sınırları içinde casusluk faaliyetlerine izin verilmeyeceğini belirtterek şüphelilerin adalet önüne çıkarılacağına vurgu yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklama da Operasyon, MİT ve EGM İstihbarat Başkanlığı’nın koordinasyonunda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirildi. İsrail İstihbarat Servisinin Türkiye’deki hedeflerine ilişkin bilgi topladığı ve bu bilgileri İsrail İstihbarat unsurlarına aktardığı tespit edilen 7 şüphelinin operasyonla ele geçirildiği belirtildi.

Operasyonla çeşitli suç aletleri ele geçirildi.

Operasyon neticesinde şüphelilerin üzerinde ruhsatsız tabancalar, çeşitli miktarda uyuşturucu madde, dinleme cihazlarını tespit etmeye yarayan elektronik aletler ve çok sayıda dijital materyal, doküman ve döviz bulunduğu bildirildi.

Yerlikaya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT mensupları ve polis güçlerini tebrik ederken, milletin dua ve desteğinin kendileriyle olduğunu ifade etti.

 

Fotograf: İçişleri Bakanlığı

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir