//

Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz’de tatbikat yapılacak

  1. Denizkurdu I-2024 Tatbikatı; Deniz Kuvvetleri Komutanlığının 2024 yılı harekât eğitim faaliyetleri kapsamında 7-16 Ocak 2024 tarihleri arasında Karadeniz, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edilecektir.

  2. Tatbikatın amacı, Deniz Kuvvetleri ve bağlısı Komutanlıkların harekâtı sevk ve idare etkinliğinin değerlendirilerek, Karargâh personeli ve tatbikata katılan unsurların çok tehditli ortamda muhakeme, öngörü ve karar verme yeteneklerinin geliştirilmesidir. Ayrıca diğer Kuvvet Komutanlıkları ve Kamu Kurumları ile müşterek çalışabilirlik usullerinin denenmesi hedeflenmektedir.

  3. Denizkurdu I-2024 Tatbikatı’na; Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları ile Sahil Güvenlik Komutanlığından yüzer, dalar, uçar unsurların yanı sıra Amfibi Deniz Piyade Birlikleri ile SAT ve SAS Timleri iştirak edecektir. Tatbikatta sivil kamu kurumları da dâhil olmak üzere yaklaşık 17.000 personel yer alacaktır.

  4. Tatbikatın Basın Toplantısı, 5 Ocak 2024 günü saat 14.00’te Deniz Harp Merkezi Komutanlığı/Gölcük’te icra edilecektir. Basın toplantısına katılmak isteyen basın yayın kuruluşu mensuplarının kimlik bilgilerini 4 Ocak 2024 günü saat 16.30’a kadar aşağıda belirtilen temas noktalarına bildirmeleri ve 5 Ocak 2024 tarihinde saat 13.00’te Donanma K.lığı/ Gölcük Kalyon Kapı’da hazır bulunmaları önemle duyurulur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir