///

Kırıkkale Belediyesi, kendi serasında yetiştirdiği fideleri ücretsiz dağıttı

Kırıkkale Belediyesi, kendi serasında yetiştirdiği fideleri ücretsiz dağıttı

 

Yayın: 10 Mayıs 2024- 13.02/Güncelleme: 10 Mayıs 2024- 13.02

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Kırıkkale Belediyesi kendi serasında  yetiştirdiği değişik türde ki fideyi üreticilere ve vatandaşlara toprakla buluşturmaları için ücretsiz dağıttı. Kırıkkale Belediye Başkanı  Ahmet Önal’ın katılımı ile gerçekleştirilen fide dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Toprakla Buluşacaklar

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında yerli üretime destek sağlamak maksadıyla belediyenin Ata tohumlarından yetiştirdiği sebze fidelerinin ücretsiz dağıtımı gerçekleştirildi. Kırıkkale Belediyesi kendisine ait serasında yaz ayları için çeşit çeşit renklerde çiçekler üreterek şehirde ekim ve dikimini gerçekleştirirken bu yıl da ekonomik değeri yüksek onbinlerce sebze fidesi yetiştirdi. Ata tohumundan yetiştirilen fideler toprakla buluşturulmak üzere vatandaşlara dağıtıldı.

Yerli Üretimi Destekliyoruz

Fide dağıtımına katılan Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, “belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğünde Ata tohumlarından ürettiğimiz farklı türlerde ki fideleri toprakla buluşturulmak üzere vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz fide dağıtımına devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden de memnunuz. Aynı zamanda yerli üretimi de artıracak bir husus. Ata tohumu daha sağlıklı, bölgemize ve coğrafyamıza daha uygun. Hem de atalarımızın dedelerimizin kullandığı tohumlar” dedi

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir