///

LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere ABB’den büyük destek

LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere ABB’den büyük destek

Yayın: 30 Mayıs 2024- 12.17/Güncelleme: 30 Mayıs 2024- 12.17

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/ankara-

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte her çocuğun eşit şartlarda eğitim alması ve halk sağlığını korumak amaçlı hayata geçirdiği projelere devam ediyor. Daha önce LGS ve YKS’ye hazırlanan Tip-1 diyabet hastası 100 çocuğa diyabet sensörü dağıtan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri bu kez de sensörlerle ilgili eğitim verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor.

Sağlık işleri Daire Başkanlığı LGS ve YKS’ye girecek Tip-1 Diyabet hastası öğrencilere “Diyabet Sensörü Destek Programı” kapsamında sensör dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtılan sensörlerin kullanımına ilişkin eğitimler ise sınava çok az bir süre kala hem öğrencilere hem de velilerine verildi.

ÜNSAL: “MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİ DİYE BİR KAVRAM OLUŞMUŞTUR”

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal ise sözlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın selamını ileterek başladı.

Ünsal, “Bu projemize başlarken biz hem LGS hem YKS’ye girecek öğrencilerimizin sınav esnasında strese dayalı şeker seviyelerindeki yükselmeleri anında tespit ederek gerekli insülin tedavisi yaparak sınavdaki bir engeli, bir eğitim engelini ortadan kaldırmak istedik” dedi.

Daha öncesinde sensörleri hak sahiplerine dağıttıklarını belirten Ünsal, sözlerine şöyle devam etti:

“Sınava yaklaşık çok az bir süre kala bunu uygulamaya açarak bu süre içerisinde olabilecek ufak tefek arızalar ya da kullanım hataları olursa onları da giderebilmek için bir hafta öncesinden gerekli eğitimleri vererek size dağıtmış olduğumuz sensörler hizmete açılacak. Değerli arkadaşlar, Mansur Yavaş Belediyeciliği diye bir kavram oluşmuştur. Gerek pandemide gerek deprem sonrasında, emeklilere verilen destekler, kırsal kalkınma planı gibi desteklerle Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koymuştur. Bu tarz çalışmalarımız devam edecektir.”

VELİ VE ÖĞRENCİLERDEN PROJEYE TAM PUAN

Proje kapsamında diyabet sensörünü kullanan veliler ve öğrenciler memnuniyetlerini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir