MERKEZİNE ÇOCUKLARI ALAN ‘’FİLMİMİN HİKAYESİ’’ YARIŞMASI BAŞLIYOR

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Sanat Vakfı (TÜRSAK) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Vakfı katkılarıyla düzenlenen ‘’Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali’’ bu yıl da devam ediyor. 18’incisi gerçekleştirilecek olan festivalin ‘’Filmimin Hikayesi’’ bölümüne başvurular 4 Nisan tarihine kadar yapılabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Vakfı ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Sanat Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle hayata geçirilen 18. Uluslararası Çocuk Filmleri Festivali kapsamındaki ‘’Filmimin Hikayesi’’ yarışması, sanatsal anlamda yetenekli çocuklara sinemayı sevdirmeyi ve alan hakkında teşvik etmeyi amaçlarken aynı zamanda gerçekleştirilecek proje ile sinemayı uygulamada öğreterek ilerleyen dönemlerde çocukları sektöre kazandırmayı hedefliyor. ‘’Filmimin Hikayesi’’ kapsamında gerçekleştirilecek olan Kısa Film Atölyesi ile birinci seçilen hikâyenin sahibine yetkin bir sinemacının mentörlüğünde çalışmanın filme dönüştürülmesi, bununla beraber film yapım aşamalarının bire bir içinde bulunma imkânı verilecek.

Türkiye genelindeki tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan 8 ile 13 yaş arasındaki çocukların katılımına açık olan yarışma, genç katılımcılara konu sınırlaması vermeden yalnızca tek bir hikâye ve en fazla 2 sayfa uzunluğunda çalışmalarla başvuru yapmalarına olanak sağlıyor.

Başvurular 4 Nisan 18.00’de Sona Eriyor

Tüm başvuruların değerlendirilmesinin ardından 8 Nisan 2022 tarihinde kitap haline getirmek için seçilen 50 hikâye açıklanarak, devam eden süreçte hikayelerin basımı yapılarak okullara ve öğrencilere dağıtımı gerçekleştirilecek.

‘’Filmimin Hikayesi’’nde birinci seçilen çalışma, yarışma kapsamında 11 Nisan 2022 tarihinde faaliyete başlayacak olan Kısa Film Atölyesi’nde alanında uzman bir sinemacı eşliğinde kısa film haline getirilecek.

Başvuruların www.cocukfestivali.com adresinden kabul edildiği yarışmada, katılımcılar detaylı başvuru koşullarını ve yarışma ile ilgili diğer gerekli bilgileri resmi internet sayfasından hem de sosyal medya hesabından takip edebilecekler.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir