///

Mesire alanı sezona hazır

Mesire alanı sezona hazır

Yayın: 22 Mayıs 2024- 12.47/Güncelleme: 22 Mayıs 2024- 12.47

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı, yapılan tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından yaz sezonuna hazırlandı. Mesire alanı, bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasıyla yeniden hizmete açıldı. Bu kapsamda eksikleri tamamlanan tesisin giriş kapısından köprüsüne, pergolalarından aydınlatmasına kadar birçok noktasında yenileme çalışması yapıldı. Tesisin tüm eksiklerinin tamamlandığını kaydeden Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, “Mesire alanımızın eksiklerini tamamlayarak, belli kısımlarını yeniledik. Ailelerimiz mesire alanımızda doğayla baş başa, dilediği gibi vakit geçirebilecekler” dedi.

TESİSİN BİRÇOK NOKTASI YENİLENDİ

Şehir merkezine yakınlığıyla tüm Ankaralıların yoğun ilgi gösterdiği Keçiören Belediyesi Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı, yapılan çalışmaların ardından kapılarını tekrar açtı. Tesiste yapılan çalışmalar kapsamında pergolaların aydınlatması, yıpranan yolların ve kilit taşlarının değişimi, bordür ve kaldırımların tamiri, lavabo ve tuvaletlerin boyası yapıldı. 12 adet yeni pergolanın kurulduğu tesiste güvenlik kamerası da artırıldı. Aynı zamanda çeşitli türde bitki dikimi yapılarak mesire alanı estetik bir görünüme kavuşturuldu.

RENKLİ DONATILARLA HİZMET VERİYOR

Ailelerin hem piknik yaptığı hem de çocuklarıyla birlikte keyifli anlar yaşadığı tesis; dağ kızağı, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, spor alanları, su bisikletinin yer aldığı gölet, pergola ve barbekülerle hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir