///

MİNİK KAŞİFLER BİLİM SİNCAN’DA

MİNİK KAŞİFLER BİLİM SİNCAN’DA

Yayın: 17 Nisan 2024- 17.43/Güncelleme: 17 Nisan 2024- 17.43

Yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Sincan Belediyesi’nin gelecek nesillere yaptığı en önemli yatırımlardan biri olan “Bilim Sincan” kapılarını ilk misafirlerine açtı. Bilim ve teknolojinin heyecan uyandıran dünyasına dalan meraklı minikler Bilim Sincan’daki atölyelerde çeşitli etkinlikler yapma imkânı buldu.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın çocukları ve gençleri bilim ve teknolojiyle buluşturmak için attığı adımlardan biri olan Bilim Sincan, ilk misafirlerini ağırladı. Sincan Koç İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, Bilim Sincan’ın birbirinden eğlenceli ve öğretici atölyelerini gezdi. Doğa Bilimleri Atölyesinde ve Teknoloji Atölyesinde etkinlikler de yapan miniklerin heyecanlı halleri gözlerden kaçmadı.

Kelebeğin yaşam döngüsünü Doğa Bilimleri Atölyesinde inceleyen öğrenciler, Teknoloji Atölyesinde de artırılmış gerçekliği deneyimledi. Kağıt üzerinde boyadıkları hayvanların, bir karekod uygulaması yardımı ile tablette dijital yansımasını gören çocuklar hem şaşırdı hem de eğlendi.

T3 Vakfı ve TÜBİTAK iş birliğiyle gençlerin; bilim ve teknoloji alanlarında eğitim alabileceği “Bilim Sincan” bundan böyle bilim meraklılarını ağırlamaya devam edecek.

Bilim Sincan, açılan atölyelerle çocukların okul dışı öğrenmeleri kolaylaştırılırken öğrenciler aynı zamanda hem eğlenecek hem de yeni deneyimler kazanacak.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir