///

Nafaka mağduriyeti sonunda erkekleri bir araya getirdi: Alanya’da Mağdur Erkekler Derneği kuruldu!

Mağdur Erkekler Derneği Kuruldu!

 

Yayın: 12 Haziran 2024- 15.56/Güncelleme: 12 Haziran 2024- 15.56

Yenidunyagazetesi.com
Alanya/Zeki Demir-Akdeniz Bölge Temsilcisi-

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği’nden sonra şimdi de evlilikte mağdur olan erkeklerin haklarını korumak için, Alanya Mağdur Erkekler Derneği kuruldu .

Avukat Ahmet Kadir Alparslan, 6 iş insanı ile bir araya gelerek Alanya Erkek Haklarını Koruma ve Yardımlaşma Derneği’ni kurmak için adım attı.

“MAĞDUR ERKEKLERİN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ”

Mağdur erkeklerin haklarını savunacaklarını belirten Alanya Erkek Haklarını Koruma ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Avukat Ahmet Kadir Alparslan, “2017 yılından bu yana Alanya’da avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Yaklaşık bir hafta süren çalışmamız neticesinde Alanya Erkek Haklarını Koruma ve Yardımlaşma Derneği’ni kurmak üzere hazırlandık. Bu hafta içi ya da diğer hafta içerisinde kuruluş evraklarımızı tamamlayıp Kaymakamlığa teslim edip derneğimizi faaliyete geçireceğiz.

Derneğimiz erkek haklarını korumak üzerine amaçlanmıştır. Mağdur olan erkeklerin haklarını, nafaka mağdurlarını savunmak amacıyla bir faaliyet gerçekleştireceğiz. Nasıl ki kadın hakları varsa erkek hakları da var. Biz burada cinsiyet ayrımını ön görmeyerek erkeklerin haklarını savunacağız. Çünkü maddi olarak savunmasız erkekler de bulunmakta. Bunları da düşünerek bu derneği kurma ihtiyacı hissettik. Örneğin asgari ücretle çalışan ve uzaklaştırma kararı alınmış bir erkek sokakta, bahçede ve parklarda yatmak zorunda kalıyor. Çünkü asgari ücretle çalışan bir erkeğin otelde, pansiyonda konaklama şansı yok. Bize gelen mağduriyetler de bu şekildeydi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir