///

NARKOÇELİK-24 Operasyonlarıyla Zehir Tacirlerine Büyük Darbe Vuruldu

NARKOÇELİK-24 Operasyonlarıyla Zehir Tacirlerine Büyük Darbe Vuruldu

Yayın: 27 Haziran 2024- 12.07/Güncelleme: 27 Haziran 2024- 12.07

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatçılarına, bunların satışını yapanlara ve sokak satıcılarına yönelik düzenlenen “NARKOÇELİK-24” operasyonlarının sonuçlarını açıkladı.

Jandarma tarafından 13 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 911 kg uyuşturucu madde, 10 milyon 995 bin adet kök kenevir ve kök skunk ile 13 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonlarda 83 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalanırken, 28’i tutuklandı, 17’si adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı ve 5’inin işlemleri sürüyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın Açıklamaları Şöyle:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı açıklamada uyuşturucu tacirlerine ve satıcılarına yönelik olarak gerçekleştirilen NARKOÇELİK-24  Operasyonu hakkında şu bilgileri verdi.

“Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizi zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz”

Cumhuriyet Başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda İl Jandarma Komutanlıkları tarafından Adıyaman, Ağrı, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, İstanbul, Aydın, Erzurum, Ankara, Van, Mersin, Kırklareli ve Gaziantep olmak üzere 13 ilde operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlardan Öne Çıkan Sonuçlar:

Diyarbakır: İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda 494 kg esrar ve 10 milyon 202 bin kök kenevir ve kök skunk ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalanarak tutuklandı.

Antalya: 11 kg skunk, 92,5 kg eroin ve 36 kg esrar ele geçirildi. 18 zehir tacirinden 8’i tutuklandı, 10’u hakkında adli kontrol kararı verildi.

Adıyaman: 22,5 kg esrar ve 5 bin 726 adet kök kenevir ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalanarak tutuklandı.

İstanbul: 4 kg likit esrar ele geçirildi. 3 zehir taciri yakalanarak tutuklandı.

Kırklareli: 795 bin adet kök kenevir ve kök skunk ele geçirildi. 1 zehir tacirinin adli işlemleri sürüyor.

Ağrı: 10 kg metamfetamin ve 13 bin 180 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalanarak tutuklandı.

Bingöl: 200 kg toz esrar ele geçirildi.

Erzurum: Muhtelif miktarlarda uyuşturucu madde ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 11 sokak satıcısından 5’i tutuklandı, 1’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Aydın: Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. 38 sokak satıcısından 4’ü tutuklandı, 6’sı hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ankara: 2 kg skunk ve muhtelif miktarda kök skunk ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalanarak tutuklandı.

Van: 35,5 kg metamfetamin ele geçirildi.

Mersin: 4 kg bonzai ve muhtelif miktarda uyuşturucu hap ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalanarak tutuklandı.

Gaziantep: Muhtelif miktarda metamfetamin, kubar esrar ve eroin ele geçirildi. 4 zehir tacirinin adli işlemleri sürüyor.

Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren jandarma ve gümrük muhafaza ekiplerini tebrik ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” ifadelerini kullandı. Zehir tacirlerine karşı mücadelenin hız kesmeden devam edeceği mesajı verildi.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir