///

Polatlı’nın içme suyu sevinci yarım kaldı!

Polatlı’nın içme suyu sevince yarım kaldı!

 

Yayın: 25 Haziran 2024- 17.39/Güncelleme: 25 Haziran 2024- 17.39

yenidunyagazetesi.com
Polatlı/A. Merve AKYÜREK-  

Mansur Yavaş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın katılımıyla açılmıştı.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde 30 yıldır süren su sıkıntısının 31 Mart Yerel Seçimler öncesinde Ankara Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla sona erdiğini haber yapmıştık.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 yıllık içme suyu hasretini web sitesinden şu şekilde duyurmuştu:

“İlçeyi kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşturan ‘İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattı” nihayet tamamlandı.

‘İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattı’nın açılışında konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bana ‘Bu dönemde yaptığın en büyük proje ne’ derlerse ‘Polatlı’ya su götürmek’ diyeceğim. Kimileri var atıl havuzlara, fıskiyelere, çöp projelere para harcar, halkın ihtiyaçlarını görmez, hayali projeler peşinde koşar. Kimileri de çıkar, tüm engellemelere rağmen yolları kilometrelerce yara yara Polatlı’ya temiz suyu getirir ve halkına bu suyu kana kana içirir. İşte, bizim farkımız budur” şeklinde açıklama yapmıştı.

Polatlı’nın 30 yılık temiz su hasretini sona erdiren “İvedik-Polatlı İçme Suyu Hattı”, 31Mart Yerel Seçimleri öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın katılımıyla Polatlı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören ve iftar programıyla hizmete açılmıştı.

Polatlı’nın içme suyu hevesi kursağında kaldı!

Polatlıları isyan ettiren içme suyu sıkıntısının devam ettiği belirtiliyor. Nisan ayı başında tamamen temiz suyun depolarda yerini alacağı ifade edilmesine rağmen su sıkıntısının devam etmesi vatandaşı canından bezdirdi.  Polatlı halkından gelen şikayetler hâlâ su sıkıntısının ilçede devam ettiğini gösteriyor.

Kurban Bayramı öncesinde ve özellikle ilçenin yüksek yerlerinde kesilen su sıkıntıları, “Hani su getirilmişti. Seçim öncesi yalan mı söylenildi?” yorumlarına neden olurken. ilçe halkının binaların su depolarına su bastırmak için ASKİ’yi aradıklarını ancak tanker taleplerine bile cevap alamadıklarından yakınıyor.

Başkan Yıldızkaya, sosyal medya paylaşımında sıkıntının giderildiğini yazmıştı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “İçme suyu bu sabah itibariyle %90 oranında şehir merkezi şebekelerimize verilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerimizin gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde iki gündür şehrimizin muhtelif noktalarında kesintiyesebep olan çalışmalar tamanlanmıştır” ifadelerini kullanarak sıkıntının sona erdirildiğini duyurdu.

Vatandaşlar ise “Başkan da arife günü bu twiti atıyor, sıkıntı giderildi, diyor, özür diliyor ama sıkıntı devam ediyor” şeklinde yorumlarda bulundu.

Sıcak havalara bağlı olarak kontrolsüz su tüketimlerinin ve kontrolsüz dikey mimari problemi nedeniyle su sıkıntısının halkı rahatsız etmeye devam ettiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir