///

Pursaklar Belediyesi Okul Bahçelerinde Çevre Düzenlemesi Yaptı.

Pursaklar Belediyesi Okul Bahçelerinde Çevre Düzenlemesi Yaptı.

Yayın:26 Nisan 2024- 00.48/Güncelleme: 26 Nisan n2024- 00.48

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Çocukların en iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri için büyük hassasiyet gösteren Pursaklar Belediyesi, ilçede eğitim veren okulların bahçelerinde çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

“Kitaplar Devletten, Kırtasiyeler Belediyeden” projesi kapsamında kırtasiye seti, TYT, AYT ve LGS soru bankası kitabı gibi eğitime verdiği destekle vatandaşların büyük takdirini kazanan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in talimatları ile belediye ekipleri, öğrencilerin daha güvenli ve sağlıklı ortamlarda vakit geçirebilmeleri için ilçede eğitim veren okulların bahçelerinde, çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

İhtiyaç duyan okulların çevre düzenleme çalışmalarına destek verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, ‘‘Okullarımıza, geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimize ve öğretmenlerimize dün olduğu gibi bugün de, yarın da gerekli desteği vermeye devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı. Çetin, açıklamasına şöyle devam etti:

‘‘Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şartlar eğitim alabilmeleri için belediye imkânlarını seferber ederken, sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmeleri için okullara da gerekli destekleri veriyoruz. Birçok okulumuzun fiziki şartlarına katkıda bulunuyoruz. Şuanda da ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Okullarımıza, geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimize ve öğretmenlerimize dün olduğu gibi bugün de, yarın da gerekli desteği vermeye devam edeceğiz’’ dedi.

Pursaklar Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, fiziki durumunda eksiklikleri olan okulların belirlenmesinin ardından eğitim kurumlarındaki eksiklikleri gidererek öğrencilerin, daha güvenli ve sağlı ortamda eğitim görmelerine imkân sağlıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir