///

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) Yerel Seçimlere ilişkin açıklama yaptı

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) Yerel Seçimlere ilişkin açıklama yaptı

Yayın: 2 Nisan 2024- 19.03/Güncelleme: 2 Nisan 2024- 19.03

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER), 31 Mart Yerel Seçimlerinin yapıldığını belirterek, seçimi kazanan tüm partileri, belediye başkanlarını ve yerel yöneticileri kutladı.

Kadın belediye başkan sayısının arttığına dikkat çeken KAGİDER, kadın belediye başkanlarına başarılar diledi.

KAGİDER’in basın açıklaması şöyle:

“Türkiye’deki yerel yönetimlerin belirlenmesi için 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdari Yerel Yönetim Seçimleri tamamlanmıştır.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) olarak; öncelikle seçimi kazanan tüm partileri, belediye başkanlarını ve yerel yöneticileri kutluyoruz.

2019 yılı yerel seçimlerinde seçilen kadın il belediye başkan sayısı 4 iken, 2024 yılında bu sayı 11’e yükselmiştir. Seçilen tüm kadın belediye başkanlarına da görevlerinde başarılar diliyoruz.

Görevi süresince tüm yerel yöneticilerin; toplumsal barış ve uzlaşmayı sağlayacaklarına, yerel sorunlara hassasiyetle yaklaşacaklarına gönülden inanıyoruz. Yeni dönemde; kadın dostu bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalar sürdürmelerini, kadınların ekonomik ve sosyal konumlarının güçlendirilmesi için kadın istihdamı ve kadın girişimciliğini destekleyecek politikalar ile projeler üretmelerini diliyoruz.

Her zaman olduğu gibi yerel yönetimlerin yeni döneminde de proje ve iş birliklerine açık olduğumuzu, KAGİDER etkisi ve tüm Türkiye’deki kadınların gücüyle belediyecilik faaliyetlerinde yerel yöneticilerin destekçisi olacağımızı belirtmek isteriz.”

 

KAGİDER

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir