///

YEDAM’dan Belediye Personeline ‘Bağımlılıkla Mücadele’ Eğitimi

YEDAM’dan Belediye Personeline ‘Bağımlılıkla Mücadele’ Eğitimi

Yayın: 3 Temmuz 2024- 17.51/Güncelleme: 3 Temmuz 2024- 17.51

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-   

BAŞKAN ÖZDEMİR: “BAĞIMLILIĞIN HER TÜRLÜSÜ, TÜM İNSANLIĞIN ORTAK SORUNUDUR”

Sivil Toplum Kuruluşları arasında, bağımlılıkla mücadelenin öncüleri arasında yer alan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Niğde Belediyesi personeline bağımlılıkla mücadele eğitimi verdi.

Niğde Belediye Meclis Salonunda, Niğde Yeşilay Danışmanlık Merkezi tarafından gerçekleştirilen eğitim programı ile belediye personeline YEDAM’ın faaliyet alanlarına ilişkin de kapsamlı sunum yapıldı.

YEDAM bünyesindeki psikolog ve sosyal hizmet uzmanları tarafından verilen eğitimde tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılığının nedenleri, bağımlılıktan kurtulmak için izlenmesi gereken yollar, bağımlılıkla yasal süreçler ve tedavi yöntemlerine ilişkin bilgiler aktarıldı.

YEDAM’IN FAALİYETLERİ

YEDAM’ın faaliyet alanlarına ilişkin bilgilerin de verildiği program kapsamında, YEDAM’ın tamamı bağımlılık alanında uzman psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan ekibinin, tütünün yanı sıra alkol, madde, kumar ve internet ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağladığına işaret edildi.

115 YEDAM DANIŞMA HATTI

Belediye personelinin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programı kapsamında, bağımlılıkla ilgili sorun yaşayan vatandaşların, YEDAM’a 115 numaralı Yeşilay Danışmanlık Merkezi Danışma Hattı’ndan ulaşarak destek alabildiği de vurgulandı.

BAĞIMILILKLA MÜCADELENİN ÖNEMİ

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, internet bağımlılığından madde bağımlılığına, kumar bağımlılığından, alkol ve tütün bağımlılığına kadar tüm bu olumsuzlukların, dünyadaki tüm toplumların ortak sorunu olduğuna dikkati çekti.

Bağımlılıkla mücadelenin önemine de değinen Başkan Özdemir, kişileri bu olumsuzluktan uzak tutmak için uzman ekipleri tarafından ücretsiz danışmanlık hizmeti veren YEDAM’ın, bağımlılığın önlenmesi ya da bireylerin bağımlılıktan kurtarılması noktasında öncü bir sivil topluk kuruluşu olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir