////

Yerköy için önemli bir yatırım olacak

Yerköy için önemli bir yatırım olacak

 

Yayın: 10 Mayıs 2024- 11.01/Güncelleme: 10 Mayıs 2024- 11.01

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Yozgat’ın önemli ilçelerinden Yerköy’de Tarıma Dayalı Jeotermal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalar başladı.

Yozgat valiliği, Yerköy Belediye Başkanlığı, Yerköy Ticaret Borsası Başkanlığı ve Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından ortak yürütülen Yerköy Tarıma Dayalı Jeotermal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi kapsamında toplantı belediye başkanlık makamında düzenlendi.

Gerçekleşen toplantıya Kaymakam Muharrem Coşgun,  Belediye Başkanı Av. Fatih Arslan, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Coşkun Kahraman, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serkan Orhan ve Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Barış’ın katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, projesinin son durumu ve bundan sonraki aşamalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda konuşan Kaymakam Muharrem Coşgun, projenin Yerköy için büyük bir yatırım olduğunu ve bölgenin kalkınmasına önemli katkı sağlayacağını söyledi. Coşgun, projenin hayata geçirilmesi için tüm paydaşların birlikte çalışması gerektiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Av. Fatih Arslan ise projenin Yerköy’ü tarım ve istihdamın merkezi yapacağını belirterek, projenin en kısa sürede sonuçlandırılarak ilçede istihdama dönüşmesi için çalışmaların aralıksız devam edeceğini söyledi.

Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Coşkun Kahraman da projenin Yerköy’ün kalkınması için çok önemli olduğunu ifade ederek, projenin hayata geçirilmesi için Oda olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir