///

YEŞİLAY’IN Bağımlılıklarla Mücadelesine Bir Tuğla Da Gençler Koydu

YEŞİLAY’IN Bağımlılıklarla Mücadelesine Bir Tuğla Da Gençler Koydu

Yayın: 7 Temmuz 2024- 0058/Güncelleme: 7Temmuz 2024- 0058

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Yeşilay Genel Merkezi’ndeki finale İstanbul Valisi Davut Gül, Büyükçekmece Kaymakamı Ali İkram Tuna, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Durmuş, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz katıldı.

Yeşilay Genel Başkanı Doç. Dr. Mehmet Dinç, açılış konuşmasında şunları söyledi: “İnsanın başına gelebilecek en acı şey, bağımlılıktır. Bağımlı birey; bedenine söz geçiremez, yeteneklerini yitirir, mesleğini kaybeder, sosyal ilişkileri bozulur, aile bağları kopar. Bir başka deyişle, bağımlılık insanı yer bitirir. Bağımlılığa kaybedilen her genç, vatan toprağından kaybedilen toprak gibidir.

Lakin öte yandan, bağımlılıkla mücadele tek bir kurumun baş edebileceği bir durum değil; çünkü bağımlılık endüstrisi, gece gündüz çalışan uluslararası bir yapı. Yeşilay olarak biz gençlerin yanındayız. Devletimiz de yanımızda. Biz de gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

İstanbul Valisi Davut Gül ise şunları ifade etti: “Bugün burada, bu anlamlı etkinlikte bizi bir araya getiren Yeşilay’a, Yeşilay gönüllülerine, öğretmenlere öğrencilere teşekkür ediyorum. Bazı yarışmalar vardır ki kaybedeni olmaz. İşte Yeşilay Liseler Arası Münazara Turnuvası da öyle bir yarışma, kaybedeni yok. Kazananı tüm gençlik ve bağımsızlık.”

Yeşilay Genel Başkanı Doç. Dr. Mehmet Dinç: “Gençlerin potansiyeli çok yüksek ve bağımlılıkların gölgesinde kaybolmamalı!”

Gençleri zararlı alışkanlıklardan korumak; onların önce kendilerine, ailelerine sonra topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmek Yeşilay’ın öncelikli hedeflerinden olduğunu dile getiren Genel Başkan Doç. Dr. Dinç, turnuvanın finalinde şunları kaydetti: “Gençlerimiz en değerli varlıklarımız. Bağımsız gençlik kültürü oluşturmak Yeşilay’ın öncelikli vazifesi. Bir Yeşilay klasiğine dönüşen liseler arası münazara turnuvası, günümüzde artık tüm Türkiye’yi ve öğrencileri kapsayan bir eğitim etkinliği hâline geldi. Yeşilay Münazara Turnuvası, bir münazara yarışması olmanın ötesinde, gençlerimizin eleştirel düşünme ve sorgulama becerilerine katkı yapıyor. Bağımlılıklara karşı farkındalıklarını da artırıyor. Bu bilincin gençlerimizin zihninde erken yaşta yer etmesi son derece önemli; çünkü bağımlılığa karşı erken yaşta geliştirilen farkındalık; bağımlılıkla savaşta bizi güçlendirir. Yeşilay olarak biliyoruz ki, çocukları ve gençleri bağımlılıktan korumak sağlıklı bir gelecek ve toplum için çok kritik öneme sahip. Turnuvamız ayrıca fikre fikirle karşılık vermenin de kişisel ve toplumsal gelişim için elzem olduğu mesajını veriyor. Turnuvaya Türkiye genelinden yoğun katılım oldu. Katılan tüm öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ediyorum.”

Spor etkinlikleri ve konser, finale renk kattı.

Öğrencilerin aynı zamanda sosyalleşmesi için bocce, floor curling, dart gibi spor dallarında birçok etkinliğin de gerçekleştiği final programı, ödül töreninin ardından gerçekleşen “Karmaşık” grubunun konseriyle sona erdi.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir