///

Kayseri’deki olayla ilgili yayın yasağı getirildi!

Kayseri’deki olayla ilgili yayın yasağı getirildi!

Yayın: 1 Temmuz 2024- 12.31/Güncelleme: 1 Temmuz 2024- 12.31

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Dün gece yarısından sonra Kayseri’de başlayan olayla ilgili Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken olayla ilgili yayın yasağı getirildi.

Kayseri Melikgazi ilçesi Danişmentgazi Mahallesi’ndeki pazar yerinde yabancı uyruklu bir şahsın bir çocuğu istismar ettiği iddiaları üzerine başlayan olaylar üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Kayseri 2. Sulh Ceza Hakimliği, “Mağdur ve ailenin sağlığını korumak, hadise sonrası artan toplumsal olayların önüne geçebilmek amacıyla, yaşanan toplumsal olayları ve mağdur çocuğun görüntülerini de kapsar nitelikte, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzer yayınların yapılmasının soruşturma evresi tamamlanana kadar yasaklanmasını” kararlaştırdı.

Kayseri Valiliği, yaşanan olayla ilgili yabancı uyruklu bir kişinin gözaltına alındığını, çocuğun ise koruma altına alındığını, yaşanan olaylarda 14 emniyet mensubu ile 1 itfaiye erinin yaralandığını açıkladı.

Diğer yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da sosyal medyadan bir açıklama yaparak çocuğun ve ailesinin koruma altına alındığını ve aileye psikolojik destek verildiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir