///

“KAFES-42” Operasyonunda Organize Suç Örgütü Üyesi 12 Şüpheli Yakalandı

“KAFES-42” Operasyonunda Organize Suç Örgütü Üyesi 12 Şüpheli Yakalandı

 

Yayın: 18.02.2024-18.02/Güncelleme: 18.02.2024/18.02

yenidunyagazetesi.com
Ankara/A. Furkan ÖZTÜRK- 

 “KAFES-42” operasyonu kapsamında elebaşılığını kırmızı bültenle aranan Beratcan Gökdemir‘in yaptığı organize suç örgütü üyesi 12 kişi yakalandı.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre elebaşılığını kırmızı bültenle aranan Beratcan Gökdemir‘in yaptığı organize suç örgütüne yönelik İstanbul’da jandarma bölgesinde “KAFES-42” operasyonu düzenlendi.
Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:
“Aziz milletimizin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine nefes aldırmayacağız.”
Bakan Yerlikaya, operasyona ilişkin şu bilgileri verdi:
“Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan fiziki ve teknik takip sonucu elebaşılığını yurt dışında firari olarak bulunan Beratcan Gökdemir’in yaptığı suç örgütünün, talimatları, firari olarak yurt dışında yaşayan elebaşından telefon yoluyla aldıkları, sözde ‘tahsilat’ adı altında mağdurlara cebir, tehdit ve şiddet uyguladıkları, silahla adam yaraladıkları ve uzun namlulu silahlar ile motorlu ve maskeli olarak ev ve iş yeri kurşunladıkları tespit edildi. Operasyonlar sonucu AK-47 piyade tüfeği, M-16 piyade tüfeği ve Glock marka 9 mm tabanca ele geçirildi.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir