///

Kırşehir Belediyesi, geri dönüşüm kampanyasına katılan üreticilere fide dağıtıyor

Kırşehir Belediyesi, geri dönüşüm kampanyasına katılan üreticilere fide dağıtıyor

 

Yayın: 10 Mayıs 2024- 10.51/Güncelleme: 10 Mayıs 2024- 10.51

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Kırşehir Belediyesi, geri dönüşüm kampanyası kapsamında geri dönüşüm malzemesi getiren üreticilere  fide dağıtıyor.

Kırşehir Belediyesi’nin başlattığı kampanya sonucu 26 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren üreticilere, fideleri 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanında veriliyor.

Kırşehir Belediyesi’nin Cacabey Meydanı’nda kurduğu Atık Toplama Noktasına belge karşılığında teslim edilen kampanyanın sona ermesinin ardından 8 Mayıs 2024 Çarşamba günü yerli üreticilerimiz fidelerini almaya başladı.

Kırşehir Belediyesi, daha önceki yıllarda da olduğu gibi, yapmış olduğu kampanya ve sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında da fide dağıtımı gerçekleştiren Kırşehir Belediyesi, bu yıl da sosyal sorumluluk projesi dahilinde fideleri yerli üretici ile buluşturmaya başladı. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Kırşehir Belediyesi olarak “Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğumuz ve daha önceki yıllarda devam ettiğimiz fide dağıtımına bu yıl da devam ediyoruz.

Fide hediyelerimizle yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber ve patlıcan vb. sebzelerinin yerli tohumlarından üretilen fideleri Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl hazırladığımız kampanya kapsamında “Atık olarak düşündüğümüz bazı şeyler çöp değildir” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde farkındalık yaratmayı da hedefledik. 26 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, verdiğimiz belge karşılığında, 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanımızda fidelerini hediye ediyoruz. Kampanyamıza destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir