////

Lale Tara Sanat Bursu’na Başvuru Dönemi 5 Temmuz’da Sona Eriyor!

Lale Tara Sanat Bursu’na Başvuru Dönemi 5 Temmuz’da Sona Eriyor!

Yayın: 26 Haziran 2024- 14.11/Güncelleme: 26 Haziran 2024- 14.11

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

ENKA Sanat’ın klasik müzik alanında yetenekli genç sanatçıların yurt dışındaki lisans ve yüksek lisans eğitimlerine destek olmak amacıyla geçtiğimiz sene hayata geçirdiği Lale Tara Sanat Bursu’nun Haziran ayında başlayan başvuru dönemi, 5 Temmuz Çarşamba saat 18.30’da sona eriyor. Başvurular yalnızca www.enkasanat.org üzerinden online olarak gerçekleştirilebiliyor.

ENKA Vakfı’nın eğitim, spor ve sanatla genç nesiller yetiştirme misyonu ile uzun yıllardır genç sanatçılara burs imkanı sunan Sayın Lale Tara’nın vizyonundan hareketle ENKA Sanat tarafından oluşturulan bursun Seçici Kurul’unda, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Flüt Grup Şefi ve aynı zamanda Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Solo Flütçüsü Bülent Evcil, Viyolonsel Sanatçısı ve MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Dilbağ Tokay, dünyaca ünlü Piyanist ve Besteci Fazıl Say, Piyanist ve Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Gökhan Aybulus ve ENKA Sanat Direktörü Gül Mimaroğlu yer alıyor.

Uluslararası arenada kendilerine yeni ufuklar açmayı hedefleyen genç sanatçıların eğitim hayatlarına önemli bir destek sağlayacak burstan her yıl, açık çağrı neticesinde toplanan talepleri değerlendiren Seçici Kurul’un belirlediği isimler faydalanabilecek. Başvurular 05 Temmuz saat 18.30’a kadar ENKA Sanat’ın web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Lale Tara Sanat Bursu ile ilgili bilgi ve başvuru koşulları www.enkasanat.org adresinden takip edilebilecek.

 

Başvuru Takvimi

Başvuru

01 Haziran – 05 Temmuz

Seçici Kurul Ön Değerlendirme

06 Temmuz- 16 Temmuz

Mülakat

05 Ağustos 2024

Sonuç Duyurusu

Ağustos’un ilk haftası

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir