///

“NARKOÇELİK-21” Operasyonlarında 12 Ayrı Uyuşturucu Çetesi Çökertildi

“NARKOÇELİK-21” Operasyonlarında 12 Ayrı Uyuşturucu Çetesi Çökertildi

Yayın: 7 Haziran 2024-10.38/Güncelleme: 7 Hazirn 2024- 10.38

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu Satıcılarına yönelik son 3 gündür Adana Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen “NARKOÇELİK-21” operasyonlarında 12 ayrı uyuşturucu suç çetesi çökertildiğini ve Operasyonlarda uyuşturucu suç çete üyesi 282 şüpheli yakalandığını ayrıca 266’sı tutuklandığını açıkladı. 11’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, “Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek! ” ifadelerini kullandı.

Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

Adana Valiliği, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Adana İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu;

586 ekip,

2 bin 855 personel,

10 özel harekat unsuru,

3 hava aracı,

1 helikopter,

23 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla Adana’da “NARKOÇELİK-21” operasyonları düzenlendi.

NARKOÇELİK-21 operasyonunda EGM tarafından Türkiye’de tek operasyonda 266 tutuklama ile en yüksek tutuklama oranına ulaşıldı.

Yerlikaya, “Operasyonları koordine eden Adana Valiliğimizi, Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle” dedi.

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir