///

Niğde Belediye Başkanı Özdemir’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Niğde Belediye Başkanı Özdemir’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

Yayın: 418 Mayıs 2024- 19.35/Güncelleme: 18 Mayıs 2024- 19.35

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Emrah Özdemir, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 105 yıl önce Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919 tarihinin aynı zamanda, Türk milletinin hiçbir koşulda bağımsızlıktan ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ilan edildiği gün olduğunu söyledi..

Milletin savaşlardan yorgun düştüğü, Anadolu topraklarının önemli bir bölümünün işgal edildiği bir dönemde yakılan bağımsızlık ateşinin, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması yolundaki en önemli adımlardan biri olduğuna işaret eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, böylesine önemli bir günü, çok güvendiği gençlere bayram olarak armağan etmiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz de Cumhuriyeti’mize sonsuza kadar sahip çıkacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak için bilimin ışığında görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceklerdir” dedi.

Gençlerimizin, bu toprakları vatan kılan ecdadımızın emanetine sonsuza kadar sahip çıkacaklarına olan inancının tam olduğunu vurgulayan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlamak toplumumuzun tüm kesimlerinin ortak görevi olmalıdır. Bu noktadan hareketle Niğde Belediyesi olarak, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Eğitime değer katan önemli projelerimizi hayata geçiriyor, onların spora, sanata yönelmesi için yeni yeni spor tesisleri kuruyor, yeni nesil kütüphaneler açıyor, kültürel ve sanatsal etkinliklerimizle gençlerimizle buluşmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Mesajında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerine ve düzenleyecekleri ‘Bisiklet Turuna’ tüm vatandaşları da davet eden Başkan Özdemir, “Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir