///

Pursaklar Belediyesine bağlı mahalleleler hizmetten memnun

Pursaklar’da 5 yılda 9 Mahalleye 9 Köy Fırını kazandırıldı

 

Yayın: 13 Mart 2024-01.06

Yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Pursaklar Belediyesi kırsal mahallelere yönelik hizmetleriyle takdir topluyor.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in gayretleriyle kırsal mahallelere 5 yılda 9 mahalleye 9 fırın kazandırıldı.

Edinilen bilgiye göre Pursaklar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Köy Fırınlarında, mahalle sakinlerinin ekmek ve çörek yapımı başta olmak üzere bayramlarda, düğünlerde ve cenazelerde geniş katılımlı toplantılarda birbirinden lezzetli yemekleri gönül rahatlığıyla yapabilmeleri için 9 kırsal mahalleye 9 köy fırını kazandırdı.

Köy Fırınlarının mahalle sakinleri arasındaki bağı daha da güçlendirdiğini, komşular arası paylaşım duygusunu artırdığını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “5 yılda 9 kırsal mahallemizde yapımını tamamladığımız Köy Fırınlarında, ekmek ve çörek yapımı başta olmak toplu yemek organizasyonlarında mahalle sakinlerimizin işlerini oldukça kolaylaştırdık. Köy Fırınlarımız, hemşehrilerimiz arasındaki bağı daha da güçlendirme imkânı sağlarken, komşular arası paylaşım duygusunu da artırıyor. Tek seferde birçok yemeğin piştiği köy fırınlarımızı tüm mahalle halkımızın en iyi şekilde kullanmalarını temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Karşıyaka Mahallesi, Kösrelikkızığı Mahallesi, Kurusarı Mahallesi, Saray Fatih Mahallesi, Saray Osmangazi Mahallesi, Gümüşoluk Mahallesi, Yuva Mahallesi Sirkeli Yeşilyurt ve Yeşilova Mahallelerinde aktif olarak kullanılan köy fırınlarının mahallelerine kazandırılmasından dolayı vatandaşlar memnun. Bu konuda Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’e teşekkür ediyorlar.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir