///

Ramazan Bayramı tatilinizi gözyaşına çevirmeyin!

Ramazan Bayramı tatilinizi gözyaşına çevirmeyin!

Yayın: 7 Nisan 2024- 12.03/Güncelleme: 7 Nisan 2024- 12.03

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Cumhurbaşkanlığının kararıyla kamu çalışanlarına 9 gün olan Bayram tatilinin 5 Nisan’da başlaması nedeniyle trafik yoğunluğu arttı. 15 Nisan Pazartesi gününe kadar devam edecek olan Bayram tatili nedeniyle tatilini memleketinde geçirmek isteyenler şimdiden yollara düştü!

Ramazan Bayramı arifesi ve sonrasındaki tatil boyunca sürücülerin ailesiyle birlikte mutlu ve huzurlu bir Bayram geçirebilmesi amacıyla dikkatli olması ve kurallara uyması önemli. Bizde yenidunyagazetesi.com olarak sürücüleri uyarıyor ve son sürat ölüme gaz basmayın, hayata yolculuk yapın diyerek sürücüleri uyarıyoruz.

Binlerce insan, uzaktaki yakınlarını ziyaret etmek, Bayramlarını onlarla birlikte geçirebilmek için yola çıktılar. Trafiğin, Pazartesi ve Salı gününde daha yoğun olacağını tahmin ediyoruz. Gerek gidişte gerekse dönüştü hız yapmamaya, millet olarak alıştığımız; Bayramlardaki ölümlü kaza haberleriyle içimizin yanmaması için, yakınlarınızı üzmemek için hayata yolculuk yapın. Yolları kan gölüne çevirmeyin. Özellikle dönüş yolunda uykusuz ve yorgun olarak araba kullanmayın. Her Bayram’da olduğu gibi Meteoroliji’nin uyarını da dikkate alın.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’da sosyal medyadan sürücüleri uyararak şunları ifade etti:

“9 günlük Ramazan Bayramı tatili yarın başlayacak. Biz; en başta sizlerin sağduyusuna güvenerek Emniyet ve Jandarma trafik ekiplerimizle, hava ve mobil radar araçlarımızla, trafik tedbirlerimizi aldık. Hiç şüphesiz ki yolunuzu gözleyen, elleri öpülesi anneleriniz, babalarınız var. Kiminiz eşine, kiminiz evladına kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Ancak bayram tatilimize acı ve gözyaşı karışmaması için çok önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum sizlere: Lütfen, trafik kurallarına harfiyen uyalım ve aşırı hızdan kaçınalım. Sadece otomobillerimizde değil, otobüslerde de emniyet kemerimizi takalım. Zira Ramazan Bayramı tatillerinde sadece son 5 yılda, trafik kazaları sonucu maalesef 514 canımızı yitirdik. 26 bin 667 vatandaşımız ise yaralandılar. İşte benzer acıları yaşamamak için, tatil süresince trafik tedbirleri kapsamında bayram tatili boyunca 46 bin 700’ü polis, 18 bin 900’ü jandarma olmak üzere toplam 65 bin 600 personelimiz görev yapacak. Bayram tatilinde yola çıkacak kardeşlerim, lütfen çocuklarınızı üzmeyin. Annelerinizi, babalarınızı, eşinizi, sevdiklerinizi üzmeyin. Çünkü yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, Ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkarmayalım, hayatla yarışılmaz. Ramazan Bayramımız mübarek olsun.”

 

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir