////

Taşçıer: “Bu Karar Bütün Emekçiler İçin Tehdit Niteliğinde”

Taşçıer: “Bu Karar Bütün Emekçiler İçin Tehdit Niteliğinde”

Yayın: 27 Mart 2024- 18.02/Güncelleme: 27 Mart 2024- 17.02

yenidunyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara- 

BİRTEK-SEN’e kesilen 1,5 milyon liralık ceza protesto edildi.

Özak Tekstil işçileri, üyesi oldukları BİRTEK-SEN’e 1.5 milyon liralık ceza kesilmesini sendikal baskı olarak değerlendiriyor.

1.5 milyon liralık ceza, Özak Tekstil işçilerinin üyesi olduğu BİRTEK-SEN’e “sendikal baskı” yapıldığı gerekçesiyle kesilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde protesto edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer’in de destek verdiği protestoya, Agrobay işçileri ile diğer sendikalar da katıldı. Taşçıer, “Bu skandal karar geri alınıncaya kadar Meclis’te, sokakta, alanda bu mücadeleyi omuz omuza büyüteceğiz.” açıklamasında bulundu.

CHP Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer şunları söyledi:

“Biz bugün sadece BİRTEK-SEN’in, Özak İşçilerinin hak arayışı için burada değiliz. Agrobay İşçilerinin hak arayışı için burada değiliz. Çalışma Bakanlığı’nın idari cezayla Anayasal hak olan sendikal örgütlenme hakkının önüne geçecek olan bu karar, sadece sizi değil, emekten yana sömürünün, köleliğin karşısında olan, sarı sendikalaşmanın önüne geçen hak arayışı olan bütün emekçiler için de tehdit niteliğindedir. Bu saatten sonra aslında amaç sarı sendikanın olduğu yerlere başka sendikaların giremeyeceği, örgütlenmenin önüne geçerek adeta köle düzenini oluşturmaya çalışan bir anlayışı hayata geçirme çabasıdır. Biz CHP olarak her zaman emekten, emekçiden yana olduk. Bu skandal karar geri alınana kadar Meclis’te, sokakta, alanda bu mücadeleyi omuz omuza büyüteceğiz.”

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir