//

Kahramanlar 47 Operasyonu’nda 159 Kilogram Patlayıcı Madde Ele Geçirildi

Kahramanlar 47 Operasyonu’nda 159 Kilogram Patlayıcı Madde Ele Geçirildi

Yayınlanma: 30.01.2024-15.42/Güncelleme: 30.01.2024-15.42

Yenidünyagazetesi.com
Haber Merkezi/Ankara-

Bölücü terör örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda eylem yapmak amacıyla 7 ilde mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen Kahramanlar 47 Operasyonu‘nda 28 barınma alanı imha edilirken, çok sayıda roketatar, el bombası ve 159 kilogram patlayıcı madde ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, “Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden terör örgütlerine operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek.” ifadesini kullandı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mardin, Bitlis, Şırnak, Batman, Siirt, Tunceli ve Diyarbakır’da, Dargeçit, Nusaybin, Beytüşşebap, Kozluk, Sason, Dicle, Lice, Silvan, Eruh, Mazgirt ve Cizre kırsalında düzenlenen operasyonun 131 tim, 1174 jandarma özel harekat, komando ve güvenlik korucularıyla J-SİHA- ATAK helikopterlerinin katılımıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Operasyonlarda patlamaya hazır hale getirilmiş, düzenekleri kurulmuş 159 kilogram patlayıcı maddenin ele geçirildiğinin bilgisini veren Yerlikaya, şunları söyledi:

PATLAMAYA HAZIR HALE GETİRİLMİŞ, DÜZENEKLERİ KURULMUŞ 159 kg patlayıcı madde,

5 adet RPG-7 ROKETATAR,

8 adet EL BOMBASI,

EYP düzenekleri,

Zagros Keskin Nişancı Tüfeği,

3 adet AK-47 Piyade Tüfeği,

Av Tüfeği,

12 adet piyade tüfeği şarjörü,

267 adet mühimmat,

9 adet elektronik devre kartı,

30 adet el telsizi,

Optik cihaz,

El dürbünü,

4 adet akü,

25 adet tüp ile çok sayıda örgütsel doküman, mutfak, sağlık ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terör örgütünün kış aylarında lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı inlerin tek tek tespit edilip başlarına yıkıldığını vurgulayarak, “Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden terör örgütlerine operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek. Milletimizin duası bizimle.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: İçişleri Bakanlığı

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Bunlarda İlginizi Çekebilir